FINANCE

Platy policie - kolik bere policista a tarifní třídy

Komentáře

Když to sečtu, tak to vychází i 100.000,-

Koukal jsem na to a mají nějak málo.V dnešní době průměrný člověk pod 35t nejde a to jsem uvedl minimum. Já bych to za tu almužnu nedělal.

náborovým se nevyplácí na ruku, ale po dobu několika let podílem do výplaty. Nape 75000/36 je něco přes 2 t. měsíčně k nástupnímu platu po dobu 3 let a pak finito, plat padne dolu, ale zase postoupí v tarifni třídě a stupni napr.z 2/1 na 3/2.

Náborový příspěvek se vyplácí hotově, podmínkou je služba na danou dobu, a to 6 let. Podíl do výplaty je pěkná hloupost.

Příspěvek je vyplacen najednou a nezdaňuje se, takže na účet přijde přesně částka avizovaná pro daný kraj.

Příspěvek je vyplacen najednou a nezdaňuje se, takže na účet přijde přesně částka avizovaná pro daný kraj.

Dobrý den zajímalo by mě jak to chodí u nových zaměstnanců. Pokud by to byl člověk s ukončeným vysokoškolským vzděláním, který uspěje v náboru. Jaké by měl hodnostní zařazení, plat? Děkuji

Za to, co fízlové předvádějí, berou až moc.

Zoi = osoba s inteligencí neandrtálce!!

Je vidět že tomu nerozumíte, ty tabulky jsou bez osobního a rizikového příplatku.

Karel - Sčítáš blbě, normální polda má tak okolo 35.000 brutto. :o)

Poldiku to máš pravdu na 35 čistého se normální policajt dostane po 16 letech ...

Ahoj všichni, potřebujete půjčku? Kontaktujte prosím tento e-mailem: collinsjamesfinance55@gmail.com nebo Whatsapp: +86 19822901792

нз брат мн малко нещо

Pro všechny co tady píšou, že máme hodně tak počítejte. 31 482+500osobní+6990riz příplatek=38972 hrubého
Kolik je to čistého si dokážete spočítat sami :D.
Náborový příspěvek se DANÍ!!!
Těším se na vaše odpovědi a než začnete odpovídat uvědomte si, že my pracujeme s lidmi na které vy nás voláte protože se jich bojíte. Což jsou drogoví dealeři, vrazi a spousta jiných lidí, kteří Vás ohrožují na životě.
A zapomenul jsem dodat. Tyto lidé si neustále na naši práci stěžují a posílají na nás GIBS. A jiné organizace, které mají za úkol chránit vězněné osoby. Těchto Organizací je mnoho. A můžete si je najít i zde na internetu. Nebo pokud budete chtít napíši Vám je.

Přišel mi náborák v lednu a nic zdaněno nebylo, takže tak.

Náborový příspěvek je netto, nedaní se ! Osobní zkušenost z ledna 22.

Nechápu co se tu probírá, myslím si, že je to jedno kdo kolik kde bere. Ať každý který tu závidí danný plat jde k Policii ČR. Každá práce má svoje pro a proti. Nyní má spoutu možností se přihlásit. A pokud vydží 15 let dostane i rentu :) Přeji mnoho zdarů.

Mohu se zeptat jaký je průměrný plat policisty pouze s maturitou po 10 letech? A zda se tím dá uživit rodina v pohodě?

John - nelze moc říct, hrozně záleží na tarifní třídě, osobním… ale většina se bude pohybovat někde kolem 40t hrubého… druhá část otázky - dá, ale není to bůhvíco…

Když čtu úroveň diskutujících, je mi hamba. Policajt na obvodě, na kriminálce na všeobecné kriminalitě nasazuje krk za nás. Nelze je posuzovat podle zkorumpovaných politiků, co je vedou na vyšších úrovních. Ti řadoví výkonní nejsou moc ohodnoceni, ale je to lepší, než to bylo. Co potřebujeme k životu- mír a bezpečnost, školu a veřejnou službu pro lidi.Podívejte se kolik berou lidi jako mluvčí politiků a jaká je úroveň lidí na hradě a co berou.Poctivej cajt by měl mít ke 100 hrubého ať se někomu líbí nebo ne. A pak nebude brát úplatky, půjčoat si a dávat se dohromady s lumpy. Lumpové se snaží vždy uplatit, to je fakt a mnoho lidí podlehne. Špatně placenej policajt hledá místo nebo jak si přivydělat. Není anděl, je to člověk

@Josef Duben Podľa vašej logiky by mal mať sekuriťák v obchode 100K mesiac? :D Aha.. tak ok. Osobne než, že by niekto za mňa nasadzoval krk mám pri stretnutí príslušnika podobný pocit, ako keď som v 90 rokoch jednal s gangstrom čo po mne chcel výpalne..

Náborový příspěvek dostanete po 6 měsících na ruku celý nezdaněný. Po dokončení výcviku (cca rok po nástupu) berete cca 26-27k v čistým, někde je i stabilizační příspěvek, který je většinou do 5 tisíc.
Já jsem u PČR rok, mám čerstvé po výcviku a beru 31k v čistým (7,5k rizikový příspěvek, cca 1k stravenky, 4000 stabilizační příspěvek)

Ten stabilák ale některé útvary vůbec nemají :)

Když už se tu zmiňuje stabilizační příspěvek (tam si nejsem jistá, jestli je u pozic s VŠ vzděláním - např když jde člověk bočním vstupem ke kriminálce nebo jinde), co PČR nabízí v rámci ostatních benefitů - většinou se inzerují příspěvky z FKSP, penzijko, životko, sport a kultura. Co reálně a do jaké výše může jako státní zaměstnanec v tomto čerpat. Pokud se někdo ochotný podělí o zkušenost :) Jinak si myslím, že plat na úřednické (kancelářské) pozice 30tis čistého s pracovní dobou 8h na ranní plus dosahy, není nic hrozného. Ale třeba mě někdo vyvede z omylu :-)

Chcete větší příjem? Pak jděte dělat do soukromého sektoru,nejlépe na živnostenský list.Tam si vyděláte víc.nicméně pochopíte,jak tvrdě si na sebe soukromník vydělá.Před více než 40 lety mě kontrolovala policie za volantem alespoň 1x za rok.V současné době jsem rád,když mě policie zkontroluje za volantem 1x za 4 roky.Toto moje subjektivní zjištění mě vede k dojmu,že většina osob,která se hlásí do PČR,zde hledá výhody státního zaměstnance,aniž by se aktivně exponovala.Podotýkám,že jedná o můj soukromý názor,který může kolidovat s jistou částí zaměstnanců.Děkuji za recenzi.

Na okrese Beroun, před cca. 20 lety bylo pět OOP a DI. Denně bylo na silnici i osm hlídek policie (OOP Beroun stavělo i tři hlídky). Dnes jsou pouze dvě OOP a DI. Denně tedy tři hlídky.. a bude hůř..

Ahoj lidi, nevím, zda je zcela na místě klasifikovat práci řadového policisty jako kancelářskou. Je to práce s lidmi a ta je vždy náročná. Jinak k příspěvkům , co jsem pročetl uvedu, že náborový příspěvek se neda í, stabilizační příspěvek se týká pozic, kde chce pčr udržet - nalákat lidi a v druhém případě déle sloužících policistů (aktuálně s dobou služby nad 20 let - středočeši) a tam je plošný aby motivoval zůstat u pčr a lidé neodcházeli na rentu. No a v mém případě po 22 letech služby v 5 TT s příplatkem za směnost drobným osobním,protože to je u řadových vesměs záležitost nižších jednotek tisíc a se zvl. příplatkem 46000 hrubého. Práce u pčr ale nikdy nebyla jen o penězích. 6 týdnů dovolené, po 15 letech 14 dnínadto rehabilitace a při odchodu nějaká ta renta. Pochopitelně Vám ta práce taky musí dávat smysl.

Pane Františku odpovídám na Váš příspěvek ze dne 06.06.2022 Ne každý chce dělat v soukromém sektoru a upřímně i zde se dá využít výhody odpisy apod. Jednoduše všude je chleba o dvou kůrkách. To, že potkáte policistů 1 x za 4 roky není chyba těch policistů, ale systému, kdy je kladen větší důraz na administrativě na každou blbost. To, že je ve služebním poměru něco kolem 40 tisíc osob ještě neznamená, že vykonávají všichni policejní činnosti. Na základních útvarech je většinou podstav a to právě pak vnímáte vy, že nejsou vidět.

No asi takhle. Jsem policistou 15 let a když jsem nastupoval, tak žádný náborák nebyl. Já s vrstevníky jsme byli kluci v průměru 19 - 20 let. Šli jsme do toho, protože jsme to chtěli dělat. Potom přišel "nejlepší ministr financí" a vzal nám 10% z platu ze dne na den. Ty peníze včetně meziročních inflací nám vraceli postupně po dobu 8 let, než se nám to kompletně vrátilo a dostali jsme poprvé přidáno. V současné době si na peníze nestěžuji a myslím si, že jsme placeni dobře. Jinak u naší "firmy" pokud se člověk aspoň trochu snaží má plno možností, kde se uplatnit. Chce to jen chtít a mít povahu a chuť se učit nové věci. Všem ahoj.

Vždyť je jedno jestli bere 30 000 nebo 35 000 ale musí svojí práci vykonávat poctivě. Pak bych nevyděl větší problém , ale když jednu osobu vyšetřují a druhou za stejnou věc nikoliv je to smutné a zde vzniká ten ten rozdíl ten co kryje a podílí se svým chováním na tr. činnosti si plat nezaslouží žádný. A pak GIPS no nevím zda funguje jak má když kryje v určitých věcech ty křivé policisty co si na určité lidi důkazy vytvoří a u jiných je neřeší a na takové má člověk platit daně. Myslím že tam když bere i 1000 měsíčně je to výsměch pracujícím lidem.

Dobry den, jen takovy dotaz- po jake dobe od nastupu je vyplacen naborovy prispevek?

Diky moc.
N.

Náborový příspěvek vyplatí po skončení zkušební doby, teda po 6 měsících

@Petr Květen. Podle Vaší logiky, by jste se nehodil ani na toho sekuriťáka v obchodu. Vůbec jste nepochopil jak to Josef Duben myslel a co srovnával !

Zdravím všechny policisty. Chtěla bych se vás přeptat, jak je to s náborovým příspěvkem, když přítel nastoupil k pčr s náborovým příspěvkem ústeckého kraje, ale chtěl by se za cca rok přestěhovat do moravskoslezského kraje. Zda mu je náborový příspěvek ponechán a popřípadě za jak dlouho od ZOP by se mohl nechat převelet? Děkuji za odpověď.

Posledni dobou premyslim o sluzbe. Muj otec slouzil u SKPV dlouha leta. Z dostupnych informaci nejsem moudry z prideleni hodnosti a zarazeni. Bere PCR na zretel i praxi ze soukromeho sektoru?

@Tom
Ano praxe ze soukromého sektoru i VŠ vzdělání se promítne do výše tarifního stupně.Taky jsem přišel ze sokromého sektoru a uznali mi 18let praxe a jako specialistovi i zvýšený náborový příspěvek 150.000 (ten se vyplácí najednou a v žádném případě se nedaní)

Zdravím vás všechny a mám dotaz k poslednímu příspěvku od GeronimoCZ. Z jakého oboru vaší činnosti v soukromém sektoru vám byla uznána praxe? Děkuji vám za info.

A pak ještě renta... Na takové platy co mají policajti s maturou za pár let nemají ani lekteří vysokoškoláci v soukromém sektoru, kteří museli udělat školu, mít praxi a skutečně generovat zisk. Už teď jich máme pomalu nejvíce na obyvatele a pořád se nabírají další. Plošně 10%+ to už je vyloženě výsměch soukromému sektoru. Když vidím ty platy a vím co ve skutečnosti min půlka z nich dělá, tak je mi fyzicky špatně když vidím co dělají kamarádi s maturou v soukromém sektoru (22 000 čistého a zničené zdraví). Však on ten státní sektor někdo platit musí.

Jsou placeni kralovsky , za to co delaji . Zasivaji se , chrapou na nocni nekde zajeti . Spousta vyhod na ktere vetsina nikdy nedosahne . Pravy opak hasicu , ti by si zaslouzili vice .

Zajímalo by mne, jestli by mi někdo byl schopen odpověděť kolik by bral začínající kriminalista popřípadě vyšetřovatel bez předchozí praxe. (Čerstvě vystudovaný).

Zdravim, co se týká VŠ, jaká je pro nástup k policii (ideálně s vidinou kriminálky) nutná/nejlepší? Práva? Policejní akademie?

re : Maxmilián
Co by si tam chtěl dělat na kriminálce když nic neumíš. Na kriminálku nebo jako vyšetřovatel se chodí s praxí z OOP kde jsi se něčemu naučil a pak se teprve hnát na SKPV. Nehledě na to že pokud tam půjdeš z OOP tak se ti sníží plat o 10% protože nebudeš ve směnosti jako na OOP. Naopak lidi na kriminálce na tebe budou koukat co tam děláš a budou za tebe dělat práci kterou ty neumíš.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE

Vlož email a nech si zasílat čerstvé návody, recenze a další zajímavosti