NADPŘIROZENO

Svědci Jehovovi - pravidla, počet členů a sjezdy

Komentáře

Clanek obsahuje smesici polopravd.JW (Svedci Jehovovi) nejsou zadni Iluminati, ale nabozenska skupina lidi, kteri si nepreji nic jineho, nez abu byl na svete mir. Aby tento korupcni system byl nahrazen Bozim kralovstvim v jehoz cele bude stat Jezis Kristus.
Tito lide se ridi co rika Bible. Je to jedina skupina lidi, ktera se nestiti vyslovovat prave osobni jemno Boha -Jehova/JHVH/YHWH/cesky Hospodin. Bez nich by dnes toto jmeno zaniklo.
To, ze zakazuji koureni je jen pro dobro jedince. Alkohol zakazan NENI a pokud je konzumovan v mire, je to naprosto vporadku. Zakaz tetovani je v Bibli. Ono je to ve sve podstate ohavne, ale je tolerovano.
Cista lez je v poslednim odstavci o transfuzi krve. Krev je dnes vynosny byznys Cerveneho krize, ktery od dobrovolniku vysaje krev jak upir a nemocnicim ji prodava! za nemale penize. Transfuze NENI zarukou, ze clovek prezije. Princip spociva v tom, ze pri velke ztrate krve kolapsuji zily a tepny. Staci tzv. saline solution, ktera pomaha udrzet satabilitu zil a tepen a telo si uz pomuze samo. Existuji nemocnice, kde se provadi slozite operace mozku BEZ transfuzi. Existuji samozrejme i jine metody, ktere verejnosti nejsou znamy.Proto, nez napisete falesne informace, radeji si zjistete fakta o transfuzi se kterou souvisi ruzna fiaska jako AIDS nebo hepatitis C aj. nemoci.

Nemáte pravdu. Jehovisté jsou skutečně jedna z militantních skupin Iluminátů, která se snaží postupně ovládnout svět. Nevěřící chcete následně zlikvidovat. Probuďte se kolego!

Celé je to projekt CIA.

1.Milí čtenáři,myslím ,že si uděláte obrázek sami v momentě ,když někdo napíše ,že organizace Červený kříž vysaje krev od dárců jako upír.K tomu není co dodat. Mám přátele ,kteří svou krev darují bezplatně s tím ,že jejich snahou je pomoci.A jen jeden si za to nechává platit, protože bohužel nemá dostatek peněz ,které si v práci vydělá a živí sebe a své dítě, protože žena s nimi není a nepřispívá.Každá koruna - i za odběr ,je pro něj dobrá.Podle mého názoru organizace Červený kříž funguje jen jako propagátor a oceňovatel dobrovolných dárců,ale s odběry nemá nic společného ,neprofituje na nich žádným způsobem. Zřizovatelem transfuzní stanice je zřejmě většinou nemocnice v dané oblasti.A ještě bych chtěl připomenout,že kromě odběru krve a plazmy v rámci dobrovolného dárcovství také tyto stanice odebírají pacientům jejich vlastní krev v rámci tzv.předoperační přípravy - když je čeká těžší operace a je potřeba mít víceméně zaručeno ,že krev bude tělem operovaného přijata lépe , než krev od dárce.Pokud svědci Jehovovi věří ,že krev při operaci od jiného dárce nepotřebují a jsou v tom vychováváni ,pak je možná jejich víra drží při životě .Neboť je psáno - víra Tvá tě uzdravila .Věřím , že se za dobu existence Jehovistů u nás staly případy ,kdy stoupenec víry Jehovistů byl operován a byla mu poskytnuta krev jiného člověka a díky té operaci přežil nebo žije .Ale zbytečně se o tom nemluví.

jiri hosek loucovice jehovista me okradl a tvari se jak svatousek, s tou krvi nesouhlasim

Byl jsem svedek nez me pripravily o pritelkni uplne ji zblbly hruza ja bych to zakazal same nesmysli kraviny fuj......

Já som nespokojný s tým že keď niekoho vylúčia tak ho aj vlastná rodina utláča pokiaľ sú členmi tej viery,..proste toho vylučeneho majú za stelesnené zlo a jednajú s ním zle, kým neni nanutene prijatý naspäť a je opäť členom je to ich heslo kto neni s nami, je proti nám a vlastná rodina zakazuje kontakt z opačným pohlavím doma pokiaľ neni ich člen v manželskom zväzku, tak nemôze mať rodinu lebo by to bolo smilstvo a musí sa prispôsobiť normám rodiny svedkov no nie každý sa chce sobašiť z rôznych dvovôdov v skutočnosti tam slobodná vôľa neni... Nemal som ten pocit bol som vylúčený matka vo viere a nemohol som mať v pod rodicovskou strechou nikoho ako partnera lebo by to bolo smilstvo takže niekomu keď spadne a zle sa mu vyvíja situácia lebo je ekonomicky slabý a nemá na byt tak sa musý len túlať v živote ako tulák z depresiou a nemôže normálne žiť kvôli náboženským komplikáciám a biblický mravným fanaticky mravným zákonom lebo pre svedkov je priorita brať sa medzi členmi organizácie a vylúčený je pre nich hrozba tak s ním jednajú zle vraj je to príkaz a také majú pokyny v podstaťe ho psychicky tyraju a manipulujú len aby nemal inú možnosť a bol opät ich členom stoho človek už nevie vyjsť nikdy necháva to doživotné stopi na duši mysli psyché človeka

Článek je neskutečně přitažený za vlasy a autor je očividně otrávený z toho, že na něj někdo zazvonil a nebyl to pošťák. Jsem svědek Jehovův a nedělá mi vůbec problém napsat jak je to ve skutečnosti :-)
Za 1. Tvrzení, že při porušení nějaké biblické zásady následuje pro jedince veřejné kárání nebo vyloučení - Ve skutečnosti je to tak, že veřejné kárání probíhá tak, že se v sále mezi svědky oznámí ,,Jan Novák byl pokárán''. Tím to hasne. Neříká se co daný jedinec udělal. Je to jeho soukromí. S vyloučením je to tak, že daný člověk musí spáchat něco opravdu zlého, aby byl vyloučen. Například manželskou nevěru. Nebo se stane, že někdo opustí naší společnost dobrovolně. Stačí vhodit do schránky dopis se slovy ,,již nechci být svědkem Jehovovým'' + podpis. A je to. Žádné psychické týrání. Je pravda, že svědkové Jehovovi se nemají bavit s odpadlíky, což je ale naprosto logické. Tohoto jevu si můžeme všimnout v podstatě ve všech vážných společnostech která má taky své odpadlíky. Odpadlík = člověk který se dopustil něčeho zlého / dobrovolně se vzdal drahocenné Bible = může mě ovlivnit nesprávnými názory na sex, peníze, návykové látky, filosofické nesmysly. Uvědomte si prosím, že se snažíme dodržovat Biblické zásady, takže něco jako psychické týrání je pro nás naprosto odporné. Přesně za tohle by byl člověk vyloučen - kdyby někoho týral nebo s ním manipuloval.

Za 2. Tvrzení, že jsme úplní zdegenerovaní blbci (dle autora článku), kteří nevidí rozdíl mezi kanibalizmem a transfúzí. Podle Bible je v krvi duše. Ať už to chápete doslova nebo jako přísloví, my to bereme vážně. V Bibli je jasně řečeno, že se máme zdržovat krve - což se vyplácí. Bezkrevní operace jsou daleko více bezpečnější. Svědkové Jehovovi dostali několik ocenění za podporu bezkrevní léčby.

Za 3. Tvrzení, že ženy mají nižší postavení. Podle Bible, mají ve společenství křesťanů přednášet (to znamená pořádat biblické přednášky) pouze muži. Tím asi končí veškeré utlačování žen. Opět - řídíme se podle Bible. V té se píše, že každý manžel má osobně milovat svoji manželku, jako sám sebe. A manželka by měla mít ke svému manželovi hlubokou úctu - krásné zásady, které v dnešním světe chybí. A ejhle... 50% manželství se rozpadá, zatímco svědkové se rozvádějí naprosto minimálně, protože (a to je 4. tvrzení) na svém manželství pilně pracují a váží si jeden druhého.
Mimochodem v Bibli se také píše, že muži si mají žen vážit. Bible také ženu popisuje jako to, co muže doplňuje.

Za 5. ,,Odborníci se domnívají, že se jedná o sektu.'' - Tohle je jeden z největších hoaxů. Ne, sektou nejsme. Sektařství je v Bibli zakázáno. Pokud vám na dveře zaklepal slušně oblečený člověk, který Vám zdvořile nabídl biblickou literaturu nebo si s Vámi chtěl v poklidu popovídat, narazili jste na svědka, kterému v případě nezájmu stačí říct ,,dobrý den, nemám zájem, děkuji, nashledanou.'' Svědek si zapíše, že zde už zvonit nemá, protože pán/paní neměl/la zájem. Pokud Vás na ulici přepadne banda podivínů kteří se vás pokusí znásilnit, zranit a pak obětovat Vaši krev na nějakém oltáři, tak jste narazili na sektu. Prosím, nepleťte si to.
Sekta je označení pro skupinu lidí, kterou vede jakýsi vůdce jenž o sobě tvrdí, že má nadpřirozené schopnosti a který po těchto lidech vyžaduje peníze/sex, výměnou za poskytnutí svých podivných služeb - tohle je sekta. Jinak samozřejmě chcete-li právně - sekta je označení pro lidi náboženského vyznání, které není povoleno státem. Pokud se nepletu, tak Svědkové Jehovovi jsou ve všech moderních zemích povoleni (vyjma Ruska, jelikož zde vládne Pravoslavná církev). I když podle Bible, my, svědkové Jehovovi, budeme poslední náboženskou menšinou, která bude pronásledovaná celým světem, a pak má podle Bible přijít armagedon. Tím se dotýkám posledního tvrzení - že vymýšlíme smyšlené konspirační teorie o konci světa (lze vyčíst mezi řádky od autora článku). Jen pro zajímavost - Bible jako první obsahovala informaci, že Země je kulatá, nic ji nepodpírá, vysvětlila koloběh vody, předpověděla všechny Egyptské rány (historicky zcela doloženo), předpověděla vzestup a pád Velkého Babylonu, vzestup a pád Alexandra Velikého, 1. světovou válku, vznik OSN, a další hromadu věcí. Přitom ale knihu Bibli napsalo několik mužů, kteří se navzájem někteří ani neviděli, neznali, nezažili se a každý napsal jinou část Bible, v jiný čas - přesto v ní vše dává perfektní smysl, a je nezničitelná (jak o sobě sama říká, a očividně je to pravda, když se jí některé velmoci snažily zničit, ale neúspěšně). Z těchto důvodů lze věřit, že i jakkoli pohádkově znějící proroctví do budoucna, nemusí být nesplnitelné. A přece jen... konec světa není ani taková pohádka.

Tak snad jsem tu pár věcí osvětlil :-)
Mimochodem, je mi 18 let, studuji střední školu, mám zajištěnou fajn práci do budoucna, nekouřím, piju střídmě, a se sexem čekám až do manželství. Nedělám problémy, snažím se s druhýmy vycházet a mít je v úctě - kdybych Bibli neměl, nebyl bych takový. Asi bych podlehl věcem, které mě dříve pokoušely.

Ještě bych rád doplnil, že někdo z nás samozřejmě může být senilní, nerozumí Bibli zcela správně, je to pro něj nové, má nějaké vlastní niterní potíže, není si věcmi jistý, atd. To může potom způsobit drobné nepříjemnosti jako to, že je pak takový svěděk někdy otravný. Tak snad se kvůli tomu svět nezboří. Tohle je hodně důležité. Přemýšlet, proč někteří z nás takoví jsou. Můj nevlastní otec (také svědek Jehovův) se také někdy doma chová přehnaně, až moc moralisticky. Snažím se mu to nemít za zlé. Mohlo to být taky přesně naopak, a navíc měl v mládí psychické problémy, které člověka ovlivní do konce života. Také hrají důležitou roli okolnost, vztahy atd. - to jest odpověď pro ty, kteří tvrdí, že jejich rodina (která se stala svědky) svého ateistického člena rodiny nějakým způsobem neuznává, apod. Naopak - V Bibli jsou rady pro manžele, které se snaží daný svědek v manželství uplatnit, a to i když jeho drahá polovička svědkem není. Takže ,,hlubokou úctu'' má křesťanská manželka ke svému manželi i v případě, že on sám svědkem není. Všichni jsme jenom lidi.

Nejsem svědek Jehovův, ale co vím jistě je, že článek je z velké části zaujatý a nepravdivý. Příspěvky k tomuto článku jsou různé, nicméně příspěvek od Jana mi příjde rozumný a vskutku jsem v Bibli vyčetl, že je Země v uvozovkách kulatá a to ve spisech které byli napsány v době, kdy neexistovala věda a technika a mnohé další. To mne utvrzuje v tom, že Bible není jen ledajaká kniha ale skutečná kronika s dalšími vlastnostmi. Kdyby se lidé řídili biblí, nebylo by na světě tolik krutostí. Všude kolem nás se šíří drogy a chtivost po hmotném majetku, ale to je podle mnohých normální. Proč to tak je? I na to jsem v Bibli našel odpověď.

Je škoda že se lidé tak rádi rozdělují. Na barevné nebo chytré a chytřejší, ta různé víry a bezvěrce. Ale když se narodí tak máme všichni v sobě pocity spravedlivosti a pravdivosti a nenásilí. Proč se ptají ti co věří těch druhých - Věříš v Boha? Ale oni nemusí věřit - Búh je i bez víry lidí, s Bohem v sobě se každý rodí i umírá. Nevnucujme lidem to co stejně v sobě mají. Lásku bohabojnost a pokoru. Pokud tyto vlastnosti někdo nemá, tak je ztratil špatnou výchovou - Ne tím že by se narodil bez dobrých vlastností. Všechna chamtivost je jen naučená jako i závist a neúcta, to vše se šíří čím dál rychleji jelikož lidská soudnost zapomíná hlídat zadní vrátka moderních technologií a pozlátek které lidem ponoukají špatnosti. Zkuste dnes vzít 7 letému dítěti z rukou Tablet nebo mobil když právě sleduje něco na Tweetu nebo Facebooku debatuje s kamarádkou. uvidíte tu odezvu, to dítě si je jisto že přece má na to nárok být chytřejší než rodiče. A rodiče v zájmu klidu aby si mohli dáchnout po pivečku na gauči tak nechají dítě tvořit svůj svět podle obrazu dodavatele uniformity. Jsme hlupáci kteří neumí říct a dost jen v zájmu vlastní lenosti. Lenost zahubila již několik civilizací v rozvoji, tak proč by to měla přežít tato přechytralá společnost.

Náhodou jsem narazil na tento článek , přečetl jsem si pozorně všechny názory či připomínky včetně úvodu, můj názor je stejný , jsem přesvědčený , že každý má věřit tomu co uzná za vhodné , pokud tím ovšem neškodí sobě nebo blízkým a společnosti. Jehovisti , komunisti , křesťanství a různé sekty , mají mnohé společného , sbírají do svých řad ovečky , lidi které laskavým slovem osloví a nabidnou mu aby se přidali , různé agitace , přesvědčování o spravnosti a důvodech , proč zvolit zrovna je a proč věřit. Vše jakoby logicky vysvětlí , bohužel někdy není dán ani prostor k vlastní úvaze , většina lidí v různé životní tísni na toto slyší , měl jsem kamaráda od dětství , normální kluk se vším co k životu patří , po letech ho potkám a už na první pohled jsem poznal , že není něco v pořádku , choval se a mluvil jinak , posléze mě rekl , že vstoupil k řadě Jehovistů a že mu pomohli, dobře , jen jsem timto ztratil někoho koho jsem znal , se kterým jsem mohl mluvit o všem , najednou vše jinak , nezazlivam mu to , jen mě to mrzí. Člověk by měl zůstat v mysli vždy svobodný , miluji lidi , mám rád život a žiji slušně , nepatřím k žádným citovaným spolkům , jsem sice křesťan ale do kostela nechodim pravidelně, bibli nečtu a jestli je opravdu Bůh k čemuž mě učili , pak věřím že mě za to neodsoudí , snažím se zejména věřit sobě a lidem u kterých cítím lásku , poctivost a upřímnost , vím co je zlo a vím co je dobro i když někdy je složité se zorientovat. Víra v něco není špatná , ale to vše musí být založeno na svobodné úvaze a v rozumné míře i když je někdy těžké stanovit nějaké hranice , každý jsme jiný. Víra se dá snadno zneužít , zradit může jak člověk , tak i ty různé společnosti. Jinak článek autora je napsán v podstatě správně , je ale logické , že z řad Jehovistů pochopen nebude ani z části , bohužel. Tedy , každý by měl zůstat svůj , žít svobodně svůj život s pozitivním myšlením. Nehledat ideál , nic není ideální , občas si pobrečet ale nenechat se vtahovat někam , do něčeho , do neznáma a očekávat , že oni za mě něco vyřeší. Berte to jako názor , se kterým nemusíte souhlasit , ale zamyslet se můžeme.

Článek je z velké části pravdivý, záleží na tom jestli jej čte někdo kdo je svědkem J. 1 rok nebo někdo kdo je nebo byl svědkem J.20 a více let. Svědkové Jehovovi nejsou sekta ale uvnitř vznikají sektářské skupinky nebo jednotlivci. Zvlášť nevhodné nebo až nebezpečné je to, když žena svědkyně Jehovova chodí "vyučovat" jinou ženu. Uvedu zde 3 příklady které se staly.
1. K mojí sousedce paní Jarce začala docházet jedna svědkyně na návštěvy. Paní Jarka byla rozvedená asi s 11 ti letou dcerou, měla sotva dokončené základní vzdělání a tak jsem si říkal, že by to mohlo být pro paní Jarku prospěšné, když se seznámí se vzdělanější ženou.Po pár týdnech jsem se potkal s paní Jarkou a tak mi začala hned vykládat jak všechna náboženství jsou špatná a že v Bibli cosi změnili a že jedině svědkové Jehovovi objevili tu pravdu. Něco takového jsem čekal. Ale svědkyně pokračovala v nátlaku takovým způsobem, že paní Jarka dále odmítla se scházet. Tu se ale svědkyně odhodlala k poslednímu zoufalému pokusu. Řekla jí,že by ona i její dcera měli zajít k obv. doktorce a tam podepsat, že nebudou přijímat krev! Ale paní Jarka se nenechala ovlivnit, a sdělila svědkyni, že její dcera má otce který s nimi nežije a že by i on musel s tím souhlasit. Skončilo to.
2. K mojí příbuzné paní Zuzaně docházela jiná svědkyně. Hned při první návštěvě si svědkyně věimla,že celá jedna stěna pokoje je vyzdobena náboženskými obrázky,křížky a ikonami.A řekla paní Zuzaně, že takové věci nejsou v souladu s pravou vírou a že by měla uvažovat o odstranění těchto věcí. Při druhé návštěvě byly věci opět tam, kde byly předtím.Svědkyně otevřela Bibli a ukázala paní Zuzaně co o těchto věcech Bible říká.Ale paní Zuzana se bránila s tím, že to jsou věci jejího manžela a že jeho víra a přesvědčení takové věci povoluje, a dodala že je již podruhé vdaná a že nechce mít další problémy nebo se dokonce rozvést. A proč ne? dodala svědkyně.
3. Můj spolupracovník se mi jednou svěřil, že za jeho manželkou dochází domů svědkyně Jehovova. Měli spolu 3 děti ale nějak dobře to tam neklapalo a tak ať si ženy alespon popovídají.Po pár měsících mi ten spolupracovník říká, no představ si co se u nás doma stalo ! Já nastrojím vánoční stromek, nachystám dárky a ona(manželka) se najednou otočí, řekne že to je pohanský a jde pryč!! K rozvodu nakonec došlo a svědkem se nestal nikdo.

Proti jehovistům bojuji od roku 1978, tedy více než 40 let. Je to škodlivá sekta a kdo se jim zaprodá, jen na to doplatí. Jejich funkcionáři kradou a podvádí. Nábor se mnohdy soustředí na psychicky slabší jedince, aby získal další platící oběti. Vydírání je běžnou praktikou.

Víra následuje za poznáním, máte nějaké ? Je vidět že néééé :-)

Pane Ringo, ctete 1 kor.13/8
...i poznani bude prekonano.

Malo lidi,kteri maji cas v dnesni dobe toto resit.Nikdo nevi co bude az umre,jen ten kdo to zazije,jinak určite super ze tady resite,to co na madagaskaru nikdy :-)

Stalo se ze sekta Jehovových víc ublíží. Kamarádka se nechala přesvědčit a nakonec kvůli nepřijetí krve nakonec zemrelaI Stejně takskoncila i naše teta, úzké někdo vysvětlil jaký mají svedkovovych přesvědčeni bninlr

NSSJ - tedy svědkové Jehovovi sektou jednoznačně jsou. Na jednu stranu opovážlivě tvrdí, že jsou "Božím informačním kanálem" a že jim Bůh sděluje svoje myšlenky. Pro upřesnění: toto tvrdí tzv. "vedoucí sbor" a všichni ostatní členové se s tímto ztotožňují. Vůbec jim ale nevadí, jakou pohanu na Boha přivedli. Neustále se měnící nauky měly na svědomí X lidských životů (neustále se měnící nauka o přijímání krve), falešná proroctví ohlašování konce světa, překrucování Bible k ospravedlnění svých dogmat atp. - něco neskutečného! Druhou nejhorší věcí je to, že ačkoliv se považují za křesťany, křesťany vůbec nejsou. Oni totiž svým učením zůstali ve Starém Zákoně a nehodlají akceptovat "novou smlouvu", tedy Nový Zákon. Z Božího Syna "vytvořili" anděla, navíc naprosto nerespektují, co jim Bůh přikázal právě v souvislosti s jeho Synem. Oni jsou vlastně svým způsobem oběti a chudáci, neboť je mezi nimi velké množství lidí tíhnoucí k Bohu, kterého ale neposlouchají, když se řídí jenom tím, co jim nařídí jejich vedoucí skupina. Vždyť ty chudáci si ani neuvědomují, že svým postojem, nauky a přímém odporu proti Bohu vlastně nejsou vůbec očištěni, nebo-li spaseni Kristovou výkupní obětí! Už ta jejich Večeře Páně, kterou nazývají "Památná slavnost" je něco nepředstavitelného. Symboly, které má každý křesťan přijímat, tedy chléb a víno, kolují z ruky do ruky, nikdo je nepřijme a nakonec dojdou bez užitku ke skartaci! Toto je vyloženě pohrdnutím opatření k záchraně a prolité krvi Božího Syna! Toto totiž rozhodl tzv. "vedoucí sbor" s odůvodněním, že tyto symboly jsou jenom pro někoho, kdežto Boží Syn řekl, že symboly mají přijímat všichni, čímž jsou v přímém střetu se samotným Bohem.

Každému,kdo má sklony k tomu, co je pro jehovisty přísným zákonem,tj. věřit doslova všemu,tedy každému slovu Starého zákona, doporučuji knihu OBJEVOVÁNÍ BIBLE, Svatá písma Izraele ve světle moderní archeologie. Autory jsou dva bibličtí historici telavivské university, kteří na podkladě novodobých a starších archeologických výzkumů a vědeckých poznatků osvětlují celý historický dějinný proces, oddělují historická fakta, která jsou ve většině případů odlišná od toho, co bible říká. Z celého komplexu historického poznání pak vyplývá, jak a proč, také kdy, vznikaly teologické základy bible se snahami sjednotit izraelský národ pod vírou v jednoho boha. Kniha je psána s úctou k bibli, avšak na základě objektivního historického, archeologického a dalšího vědeckého poznávání složitých historických procesů v dané oblasti (Judea, severní část Izraele, Egypt, říše a království v oblasti Mezopotámie, Asyřané, Babyloňané, Pelištějci, atd.)Bible bez náboženské demagogie.

Jo jednou zazvoní a pokud nemáte zajem tak si to zapíšou a potom už nepřijdou? Ha ha zrovna dneska u nás byli už podruhé během jednoho měsíce a pochybuji že to bylo naposled. Pokud budu chtít patřit do nějaké takové skupiny, tak si je snad vyhledám sama a ne aby chodili opruzovat lidi až domů!!!

Svědkové Jehovovi nejsou tvrdou sektou, nicméně sektou jsou. Když jejich ústřední vedení v USA udělá věroučnou změnu, tak všichni členové musí bezvýhrady poslechnout. Nevyžaduje se věrnost Ježíši Kristu, ale lidské organizaci. Velmi nesympatická je jejich exkluzivita. Sami sebe považují za jedinou pravou organizaci (nikoliv církev!!!) a všechny ostatní církve za špatné. Podle jejich věrouky by měli členové obětovat i své děti, pokud by k záchraně života potřebovali krevní transfuzi. Ačkoli nic takového Bůh po křesťanech nechce. Jasně je psáno:,,milosrdenství chci, nikoli oběť".

https://www.youtube.com/watch?v=AriRESQ8QKc&t=2109 - s

Mám dotaz na jehovisty a chci znát pravdu!! Má sestra se provdala za muže, který "prý" odešel od jehovistů. Moc nevěříme tomu, že opravdu od nich odešel a je kolem nich stále mlžení. Je totiž zvláštní, že pokud dobrovolně odešel a jeho rodiče tám stále jsou ( otec dokonce na vyšším poštu), že se stále stýkají a navštěvují, jako by se nic nestálo. Přitom vím, že družit se s bývalými členy a ještě z rodiny, mají zakázané. Tak jak to je....!?!! Kdo tady lže..????

To co píšete o svědcích jehovovich se nezakládá na pravdě nejsem svědek pokud někdo udělá něco špatného má být vyhozen co dělají jiná náboženství jsou pedofilové různé věci dělají k takym lidem bych se v životě nespovidal jednou za rok jdou do kostela na půlnoční a další den vás pošle do vagíny.Protoze dodržují co mají vám se to nelibý.

Pavlíno, nemusíte křičet. :-) Je klidně možné, že syn odešel od SJ a se svými rodiči se dále stýká. Ne všichni SJ 100% dodržují „nestýkání se“ s těmi, kdo odešli.

Markéto, "vnitřní" pokyny jim to nedovolují, spíše zakazují. Takže tomu nevěřím, museli by to obhajovat. A pokud jste u Jehovů, tak to víte sama.

10

Svědkové mají tzv.4.stupně členství. 1.studujici nebo zájemce, 2.zvestovatel(nepokřtěný)
3.pokrteny člen. 4.starsi sboru
Ti první dva mohou odejít bez následků.V rodinných žijících spolu,se něco takového ani zakázat neda.

Zajimavy clanek.

Moje matka, se kvůli mému opuštění společenství nikdy nesetkala s mojí manželkou ani se svými vnuky, ale jinak to prý sekta není:)))

A jak jste to bral, že se takto zachová vlastní matka? Vy se s ní bavíte? Mohl jste bez následků odejít?

Nemí příjemné muset "zahodit" rodinu/známé a začít život zcela jinak, ale není to nic, co by běžný člověk nemohl zvládnout. Už je to 20 let. A zcela rodina styky nepřerušila, cca jednou za pět let se "přátelsky" ozvou s jediným cílem - zjistit, zda se nechci vrátit.

Co máte se světky jehovivímy

jehovisté znají perfekt bibli,jen člověk který ji zna 100% je schopen udolat je fakty.ja jim polozím par otázek a mám pokoj

Zajimave ze nefundovane a urazlive maji komentare vetsinou nezainteresovani lide.snad zadna jina org.nema vetsi predpoklady pro nejednotu nez svedkove.z ruznych statu kultury spolecenskych vrstev apod.a presto jedna z nejjednotnejsich org.na svete.stejne jako v prvnim stoleti se o krestanech mluvilo jako o sekte.takze?psi stekaji a karavana jde dal.byl jsem svedkem 23 let pote vyloucen a i kdyz nerad musim uznat ze pravem.nyni po 6-ti letech se chci vratit protoze nadeje a radost ze zivota bez jehovy a s nim se opravdu neda srovnat.mimochodem jsem vš 6 let studujici aramejstinu a rectinu (jazyky v niz byla napsana cast bible)majitel firmy zamestnavajici 37 lidi.opravdu vim co to jsou svetske starosti a naopak duchovni klid v jah pozemske organizaci

Pane Radíme, když jsou tak fajn, tak proč se vás vyhodili? Vždyť Jehova miluje všechny! Bylo několikrát řečeno. A myslete si co chcete, je to jedna velká sekta, kterou ovládají bezduché loutky, které nemají snad o emocích ani nejmenší tušení. A to mluvím z vlastní zkušenosti, aroganti, kteří jdou přes mrtvoly. Jejich ovládání a plíživý pomalý nátlak, hnus! Plno lidí, co tam "jako", že šlo dobrovolně ( šli tam jen kvůli toho, že tam mají zmanipulované rodiny), tak jen, aby o ně nepřišli, mohli se s nimi stýkat, jsou na antidepresivech. Tak tady nemelte nesmysly. Vůbec nevíte, jak to tam chodí!!! Hlavně to zákulisí. Stačí s těmi lidmi trochu mluvit o jejich pocitech, a věděl by jste více, ale to se u Jehovů nenosí. Je pocity druhých vůbec, ale vůbec nezajímá. Meloun stále jen to svoje. Možná by jste byl překvapený, kolik těch vašich velkých Jehovů škemrá v nemocnicích, když jde do tuhého o pomoc, kterou mají "zakázanou" a tají to! A zrovna těch, co o tom nejvíce kážou. Možná by jste měl prozřít dřív, než bude pozdě!!!!

Ja pisi vlastni zkusenost.pokud svedkem nejste pisete jen o zprostredkovanych informacich.zajimave je ze v nasem kraji jsou 4 nemocnice,ktere preferuji bezkrevni lecbu a jedna z nich ziskala mimo jine i za tento pristup oceneni.muzeme si popovidat o bezkrevni chirurgii: o derivatu skrobu,plazmoexpanderech,rekombinatu erytropoetinu apod.ktere jsou plnohodnotnou nahrazkou.ale obstal by jste v lekarske debate?a jestlipak vite co clovek pri masivni ztrate krve z fyziologickeho hlediska
skutecne potrebuje?

Já, bohužel také píšu z vlastní zkušenosti. Mám tam sestru, kterou tam naverboval její manžel. On v tom od malička žil, takže tu naučenou aroganci zkoušel i na nás. Absolutně člověk, který je sebestředný, bezcitný, důležitý, ale má tah na branku, jako jeho otec, který je také jehovista. Ví přesně, kde zacílit. Zbytek rodiny je roztrhaný a ti, co tam dobrovolně nechtěli, ale přišli by o rodiny jsou na antidepresivech, tohle vám přijde normální? Mě ne! Prostě sekta buzerující ostatní. Buď se přidáš a budeš dělat,co my po tobě budeme chtít a nebo sory, ale stýkat se nebudeme, až přiztoupíš na naše podmínky. Čili jasná nadvláda a ovládání jedinců. Je smutné, že vy už to nevidíte. No a k těm operacím, asi tak, jsou operace, které se opravdu dělají bez krve. Jsou operace, kde to prostě nejde a nepůjde!! A pokud máte nějaké zranění, které okamžitě vyžaduje těžší operaci, berou vás do nejbližší nemocnice a tam výběr není. A známe případy, kdy lidé v těchto situacích reagují různě, což je přirozené. Pud sebezáchovy je silnější, než nějaká ta sekta postavená na direkci. A pak tito lidé se bojí přiznat pravdu dalším zfanatizovaným jehovistům, že je vyloučí a rodina je zavrhne. Stále je to normální? Ovládání strachem a zastrašováním? Pokud Vám tento styl životní chybí, tak se rychle vraťte, asi nejste připravený rozhodovat o vašem životě sám a potřebujete mít nad sebou nadvládu a pomyslný bič. Přeji hodně štěstí a zdraví, ať nemusíte nikdy řešit otázku, zda krev přijmout a tajit to, nebo zemřít zbytečně pro aroganty!!!

Mam pocit,ze jste neodpovedel na otazku

moje jediná vnučka žila se svojí matkou tedy s mojí dcerou,měly se moc rády,vnučka uspěšně studovala a před nástupem na vys.školu se seznámila s mužem u kterého začla bydlet.Od té chvíle přestala studovat,přerušila jakýkoliv styk s matkou a snámi všemi blízkými příbuznými,svatbu i narození dítěte utajila.Trvá to už přes 10 let,veškeré naše snahy sblížení jsou marné,dcera svého vnuka a já pravnuka jsme neviděli a to vše bez uvedení jakéhokoliv důvodu.Myslíte si, že v tom má prsty uvedené společenství SJ,nebo se jedná o ještě horší sektu.Nevíme si rady.Budu vděčný za každý názor.Děkuji.

Pane Lumíre, je to možné, že je u Jehovistů, ale klidně bych věřila, že je takových podobných sekt více, co jsou podobného založení. Moje sestra se úplně změnila, je z ní sobecký prospěchář. Kdo nemá stejný názor, hned ho napadá. Teď už nekomunikuje vůbec.

Jak jsem kvůli Svědkům Jehovovým o práci přišel.Pracoval jsem v jednom potravinářském podniku kde pracovali i dva S.Jehovovi. Často jsem s nimi diskutoval a s jedním z nich začal Bibli studovat.

Ale proslýchalo se že podnik bude vlastnit Francouzka firma a tak ti 2 S.Jehovovi si našli práci jinde a tak jsem tam zůstal sám.Nikoho jsem nestrašil Armagedonem ani nezakazoval jíst jelita ale všichni si mysleli že S.Jehovovym jsem (i když jsem ji m nebyl) Kdyz podnik koupili Francouzi, nastal trochu režim.A právě tehdy mě někdo těm Francouzům prasknul že jsem jehovista. Ale nic se nedělo.Ale v závěru roku se nástěnka plnila blahopranim do Nového Roku a tak já jsem přidal verš z Bible- Malo kvasu celé těsto prokvasi!Gal.5/9.Ale Francouzi by tomu nerozuměli tak jsem to napsal z francouzské Bible - Un peu de levain fait lever toute la pete! Gal.5/9. Francouzi to brzy objevili,vážili si každého kdo mluvil Francouzky ale tohle je hrozně dopálilo.Ta fabrika byla kvasný průmysl,výroba droždí a to si z nich tady ještě někdo bude utahovat.Francouzi neměli rádi S.Jehovovi ve Francii,natož ještě tady,kde jsme byli jako jejich otroci
Věděli kdo to psal.Dostal jsem dopis,že se mám v určitý den a hodinu dostavit do kanceláře předsedy představenstva.Na schodech jsem slyšel jak ten nejvyšší Francouz řve (asi do mobilu) ...merd Jehova merd! Francouzky nerozumím ale určitě nevzyval pana Jehovu.Sedela tam tlumočnice,před sebou papíry a já se dozvidam,že mám okamžitou výpověď z práce. Důvod byl ten,že jsem nesprávným zásahem do stroje tento poškodil.Chvili jsem váhal ale potom jsem papír s výpovědí podepsal.A teprve teď se dozvidam jaký byl ten důvod k výpovědí.Jsem prý "snílek" a takoví v této společnosti pracovat nemohou.Armagedon v roce 2000 nenastal a to byl trumf pro Francouze.Vydal jsem se hledat ty dva S.Jehovovy co tam předtím pracovali ale zjišťují,že oni už Svědky Jehovovymi nejsou! Nakonec jsem z toho vyšel vítězně,měl jsem nové lepší místa a tu fabriku kde jsem pracoval předtím Francouzi po 4 letech zavřeli a všechny propustili.

Jehovisti je sekta jak vyšitá, jsou to prostě jen vymývači mozku,kterým lide věří jak slepý, udělal bych to jak v Rusku,zrušit,zničit a zlikvidovat,po mě potopa,prostě je ustavně zakázat.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost