NADPŘIROZENO

Svědci Jehovovi - pravidla, počet členů a sjezdy

Komentáře

Clanek obsahuje smesici polopravd.JW (Svedci Jehovovi) nejsou zadni Iluminati, ale nabozenska skupina lidi, kteri si nepreji nic jineho, nez abu byl na svete mir. Aby tento korupcni system byl nahrazen Bozim kralovstvim v jehoz cele bude stat Jezis Kristus.
Tito lide se ridi co rika Bible. Je to jedina skupina lidi, ktera se nestiti vyslovovat prave osobni jemno Boha -Jehova/JHVH/YHWH/cesky Hospodin. Bez nich by dnes toto jmeno zaniklo.
To, ze zakazuji koureni je jen pro dobro jedince. Alkohol zakazan NENI a pokud je konzumovan v mire, je to naprosto vporadku. Zakaz tetovani je v Bibli. Ono je to ve sve podstate ohavne, ale je tolerovano.
Cista lez je v poslednim odstavci o transfuzi krve. Krev je dnes vynosny byznys Cerveneho krize, ktery od dobrovolniku vysaje krev jak upir a nemocnicim ji prodava! za nemale penize. Transfuze NENI zarukou, ze clovek prezije. Princip spociva v tom, ze pri velke ztrate krve kolapsuji zily a tepny. Staci tzv. saline solution, ktera pomaha udrzet satabilitu zil a tepen a telo si uz pomuze samo. Existuji nemocnice, kde se provadi slozite operace mozku BEZ transfuzi. Existuji samozrejme i jine metody, ktere verejnosti nejsou znamy.Proto, nez napisete falesne informace, radeji si zjistete fakta o transfuzi se kterou souvisi ruzna fiaska jako AIDS nebo hepatitis C aj. nemoci.

Nemáte pravdu. Jehovisté jsou skutečně jedna z militantních skupin Iluminátů, která se snaží postupně ovládnout svět. Nevěřící chcete následně zlikvidovat. Probuďte se kolego!

Celé je to projekt CIA.

1.Milí čtenáři,myslím ,že si uděláte obrázek sami v momentě ,když někdo napíše ,že organizace Červený kříž vysaje krev od dárců jako upír.K tomu není co dodat. Mám přátele ,kteří svou krev darují bezplatně s tím ,že jejich snahou je pomoci.A jen jeden si za to nechává platit, protože bohužel nemá dostatek peněz ,které si v práci vydělá a živí sebe a své dítě, protože žena s nimi není a nepřispívá.Každá koruna - i za odběr ,je pro něj dobrá.Podle mého názoru organizace Červený kříž funguje jen jako propagátor a oceňovatel dobrovolných dárců,ale s odběry nemá nic společného ,neprofituje na nich žádným způsobem. Zřizovatelem transfuzní stanice je zřejmě většinou nemocnice v dané oblasti.A ještě bych chtěl připomenout,že kromě odběru krve a plazmy v rámci dobrovolného dárcovství také tyto stanice odebírají pacientům jejich vlastní krev v rámci tzv.předoperační přípravy - když je čeká těžší operace a je potřeba mít víceméně zaručeno ,že krev bude tělem operovaného přijata lépe , než krev od dárce.Pokud svědci Jehovovi věří ,že krev při operaci od jiného dárce nepotřebují a jsou v tom vychováváni ,pak je možná jejich víra drží při životě .Neboť je psáno - víra Tvá tě uzdravila .Věřím , že se za dobu existence Jehovistů u nás staly případy ,kdy stoupenec víry Jehovistů byl operován a byla mu poskytnuta krev jiného člověka a díky té operaci přežil nebo žije .Ale zbytečně se o tom nemluví.

jiri hosek loucovice jehovista me okradl a tvari se jak svatousek, s tou krvi nesouhlasim

Byl jsem svedek nez me pripravily o pritelkni uplne ji zblbly hruza ja bych to zakazal same nesmysli kraviny fuj......

Já som nespokojný s tým že keď niekoho vylúčia tak ho aj vlastná rodina utláča pokiaľ sú členmi tej viery,..proste toho vylučeneho majú za stelesnené zlo a jednajú s ním zle, kým neni nanutene prijatý naspäť a je opäť členom je to ich heslo kto neni s nami, je proti nám a vlastná rodina zakazuje kontakt z opačným pohlavím doma pokiaľ neni ich člen v manželskom zväzku, tak nemôze mať rodinu lebo by to bolo smilstvo a musí sa prispôsobiť normám rodiny svedkov no nie každý sa chce sobašiť z rôznych dvovôdov v skutočnosti tam slobodná vôľa neni... Nemal som ten pocit bol som vylúčený matka vo viere a nemohol som mať v pod rodicovskou strechou nikoho ako partnera lebo by to bolo smilstvo takže niekomu keď spadne a zle sa mu vyvíja situácia lebo je ekonomicky slabý a nemá na byt tak sa musý len túlať v živote ako tulák z depresiou a nemôže normálne žiť kvôli náboženským komplikáciám a biblický mravným fanaticky mravným zákonom lebo pre svedkov je priorita brať sa medzi členmi organizácie a vylúčený je pre nich hrozba tak s ním jednajú zle vraj je to príkaz a také majú pokyny v podstaťe ho psychicky tyraju a manipulujú len aby nemal inú možnosť a bol opät ich členom stoho človek už nevie vyjsť nikdy necháva to doživotné stopi na duši mysli psyché človeka

Článek je neskutečně přitažený za vlasy a autor je očividně otrávený z toho, že na něj někdo zazvonil a nebyl to pošťák. Jsem svědek Jehovův a nedělá mi vůbec problém napsat jak je to ve skutečnosti :-)
Za 1. Tvrzení, že při porušení nějaké biblické zásady následuje pro jedince veřejné kárání nebo vyloučení - Ve skutečnosti je to tak, že veřejné kárání probíhá tak, že se v sále mezi svědky oznámí ,,Jan Novák byl pokárán''. Tím to hasne. Neříká se co daný jedinec udělal. Je to jeho soukromí. S vyloučením je to tak, že daný člověk musí spáchat něco opravdu zlého, aby byl vyloučen. Například manželskou nevěru. Nebo se stane, že někdo opustí naší společnost dobrovolně. Stačí vhodit do schránky dopis se slovy ,,již nechci být svědkem Jehovovým'' + podpis. A je to. Žádné psychické týrání. Je pravda, že svědkové Jehovovi se nemají bavit s odpadlíky, což je ale naprosto logické. Tohoto jevu si můžeme všimnout v podstatě ve všech vážných společnostech která má taky své odpadlíky. Odpadlík = člověk který se dopustil něčeho zlého / dobrovolně se vzdal drahocenné Bible = může mě ovlivnit nesprávnými názory na sex, peníze, návykové látky, filosofické nesmysly. Uvědomte si prosím, že se snažíme dodržovat Biblické zásady, takže něco jako psychické týrání je pro nás naprosto odporné. Přesně za tohle by byl člověk vyloučen - kdyby někoho týral nebo s ním manipuloval.

Za 2. Tvrzení, že jsme úplní zdegenerovaní blbci (dle autora článku), kteří nevidí rozdíl mezi kanibalizmem a transfúzí. Podle Bible je v krvi duše. Ať už to chápete doslova nebo jako přísloví, my to bereme vážně. V Bibli je jasně řečeno, že se máme zdržovat krve - což se vyplácí. Bezkrevní operace jsou daleko více bezpečnější. Svědkové Jehovovi dostali několik ocenění za podporu bezkrevní léčby.

Za 3. Tvrzení, že ženy mají nižší postavení. Podle Bible, mají ve společenství křesťanů přednášet (to znamená pořádat biblické přednášky) pouze muži. Tím asi končí veškeré utlačování žen. Opět - řídíme se podle Bible. V té se píše, že každý manžel má osobně milovat svoji manželku, jako sám sebe. A manželka by měla mít ke svému manželovi hlubokou úctu - krásné zásady, které v dnešním světe chybí. A ejhle... 50% manželství se rozpadá, zatímco svědkové se rozvádějí naprosto minimálně, protože (a to je 4. tvrzení) na svém manželství pilně pracují a váží si jeden druhého.
Mimochodem v Bibli se také píše, že muži si mají žen vážit. Bible také ženu popisuje jako to, co muže doplňuje.

Za 5. ,,Odborníci se domnívají, že se jedná o sektu.'' - Tohle je jeden z největších hoaxů. Ne, sektou nejsme. Sektařství je v Bibli zakázáno. Pokud vám na dveře zaklepal slušně oblečený člověk, který Vám zdvořile nabídl biblickou literaturu nebo si s Vámi chtěl v poklidu popovídat, narazili jste na svědka, kterému v případě nezájmu stačí říct ,,dobrý den, nemám zájem, děkuji, nashledanou.'' Svědek si zapíše, že zde už zvonit nemá, protože pán/paní neměl/la zájem. Pokud Vás na ulici přepadne banda podivínů kteří se vás pokusí znásilnit, zranit a pak obětovat Vaši krev na nějakém oltáři, tak jste narazili na sektu. Prosím, nepleťte si to.
Sekta je označení pro skupinu lidí, kterou vede jakýsi vůdce jenž o sobě tvrdí, že má nadpřirozené schopnosti a který po těchto lidech vyžaduje peníze/sex, výměnou za poskytnutí svých podivných služeb - tohle je sekta. Jinak samozřejmě chcete-li právně - sekta je označení pro lidi náboženského vyznání, které není povoleno státem. Pokud se nepletu, tak Svědkové Jehovovi jsou ve všech moderních zemích povoleni (vyjma Ruska, jelikož zde vládne Pravoslavná církev). I když podle Bible, my, svědkové Jehovovi, budeme poslední náboženskou menšinou, která bude pronásledovaná celým světem, a pak má podle Bible přijít armagedon. Tím se dotýkám posledního tvrzení - že vymýšlíme smyšlené konspirační teorie o konci světa (lze vyčíst mezi řádky od autora článku). Jen pro zajímavost - Bible jako první obsahovala informaci, že Země je kulatá, nic ji nepodpírá, vysvětlila koloběh vody, předpověděla všechny Egyptské rány (historicky zcela doloženo), předpověděla vzestup a pád Velkého Babylonu, vzestup a pád Alexandra Velikého, 1. světovou válku, vznik OSN, a další hromadu věcí. Přitom ale knihu Bibli napsalo několik mužů, kteří se navzájem někteří ani neviděli, neznali, nezažili se a každý napsal jinou část Bible, v jiný čas - přesto v ní vše dává perfektní smysl, a je nezničitelná (jak o sobě sama říká, a očividně je to pravda, když se jí některé velmoci snažily zničit, ale neúspěšně). Z těchto důvodů lze věřit, že i jakkoli pohádkově znějící proroctví do budoucna, nemusí být nesplnitelné. A přece jen... konec světa není ani taková pohádka.

Tak snad jsem tu pár věcí osvětlil :-)
Mimochodem, je mi 18 let, studuji střední školu, mám zajištěnou fajn práci do budoucna, nekouřím, piju střídmě, a se sexem čekám až do manželství. Nedělám problémy, snažím se s druhýmy vycházet a mít je v úctě - kdybych Bibli neměl, nebyl bych takový. Asi bych podlehl věcem, které mě dříve pokoušely.

Ještě bych rád doplnil, že někdo z nás samozřejmě může být senilní, nerozumí Bibli zcela správně, je to pro něj nové, má nějaké vlastní niterní potíže, není si věcmi jistý, atd. To může potom způsobit drobné nepříjemnosti jako to, že je pak takový svěděk někdy otravný. Tak snad se kvůli tomu svět nezboří. Tohle je hodně důležité. Přemýšlet, proč někteří z nás takoví jsou. Můj nevlastní otec (také svědek Jehovův) se také někdy doma chová přehnaně, až moc moralisticky. Snažím se mu to nemít za zlé. Mohlo to být taky přesně naopak, a navíc měl v mládí psychické problémy, které člověka ovlivní do konce života. Také hrají důležitou roli okolnost, vztahy atd. - to jest odpověď pro ty, kteří tvrdí, že jejich rodina (která se stala svědky) svého ateistického člena rodiny nějakým způsobem neuznává, apod. Naopak - V Bibli jsou rady pro manžele, které se snaží daný svědek v manželství uplatnit, a to i když jeho drahá polovička svědkem není. Takže ,,hlubokou úctu'' má křesťanská manželka ke svému manželi i v případě, že on sám svědkem není. Všichni jsme jenom lidi.

Nejsem svědek Jehovův, ale co vím jistě je, že článek je z velké části zaujatý a nepravdivý. Příspěvky k tomuto článku jsou různé, nicméně příspěvek od Jana mi příjde rozumný a vskutku jsem v Bibli vyčetl, že je Země v uvozovkách kulatá a to ve spisech které byli napsány v době, kdy neexistovala věda a technika a mnohé další. To mne utvrzuje v tom, že Bible není jen ledajaká kniha ale skutečná kronika s dalšími vlastnostmi. Kdyby se lidé řídili biblí, nebylo by na světě tolik krutostí. Všude kolem nás se šíří drogy a chtivost po hmotném majetku, ale to je podle mnohých normální. Proč to tak je? I na to jsem v Bibli našel odpověď.

Je škoda že se lidé tak rádi rozdělují. Na barevné nebo chytré a chytřejší, ta různé víry a bezvěrce. Ale když se narodí tak máme všichni v sobě pocity spravedlivosti a pravdivosti a nenásilí. Proč se ptají ti co věří těch druhých - Věříš v Boha? Ale oni nemusí věřit - Búh je i bez víry lidí, s Bohem v sobě se každý rodí i umírá. Nevnucujme lidem to co stejně v sobě mají. Lásku bohabojnost a pokoru. Pokud tyto vlastnosti někdo nemá, tak je ztratil špatnou výchovou - Ne tím že by se narodil bez dobrých vlastností. Všechna chamtivost je jen naučená jako i závist a neúcta, to vše se šíří čím dál rychleji jelikož lidská soudnost zapomíná hlídat zadní vrátka moderních technologií a pozlátek které lidem ponoukají špatnosti. Zkuste dnes vzít 7 letému dítěti z rukou Tablet nebo mobil když právě sleduje něco na Tweetu nebo Facebooku debatuje s kamarádkou. uvidíte tu odezvu, to dítě si je jisto že přece má na to nárok být chytřejší než rodiče. A rodiče v zájmu klidu aby si mohli dáchnout po pivečku na gauči tak nechají dítě tvořit svůj svět podle obrazu dodavatele uniformity. Jsme hlupáci kteří neumí říct a dost jen v zájmu vlastní lenosti. Lenost zahubila již několik civilizací v rozvoji, tak proč by to měla přežít tato přechytralá společnost.

Náhodou jsem narazil na tento článek , přečetl jsem si pozorně všechny názory či připomínky včetně úvodu, můj názor je stejný , jsem přesvědčený , že každý má věřit tomu co uzná za vhodné , pokud tím ovšem neškodí sobě nebo blízkým a společnosti. Jehovisti , komunisti , křesťanství a různé sekty , mají mnohé společného , sbírají do svých řad ovečky , lidi které laskavým slovem osloví a nabidnou mu aby se přidali , různé agitace , přesvědčování o spravnosti a důvodech , proč zvolit zrovna je a proč věřit. Vše jakoby logicky vysvětlí , bohužel někdy není dán ani prostor k vlastní úvaze , většina lidí v různé životní tísni na toto slyší , měl jsem kamaráda od dětství , normální kluk se vším co k životu patří , po letech ho potkám a už na první pohled jsem poznal , že není něco v pořádku , choval se a mluvil jinak , posléze mě rekl , že vstoupil k řadě Jehovistů a že mu pomohli, dobře , jen jsem timto ztratil někoho koho jsem znal , se kterým jsem mohl mluvit o všem , najednou vše jinak , nezazlivam mu to , jen mě to mrzí. Člověk by měl zůstat v mysli vždy svobodný , miluji lidi , mám rád život a žiji slušně , nepatřím k žádným citovaným spolkům , jsem sice křesťan ale do kostela nechodim pravidelně, bibli nečtu a jestli je opravdu Bůh k čemuž mě učili , pak věřím že mě za to neodsoudí , snažím se zejména věřit sobě a lidem u kterých cítím lásku , poctivost a upřímnost , vím co je zlo a vím co je dobro i když někdy je složité se zorientovat. Víra v něco není špatná , ale to vše musí být založeno na svobodné úvaze a v rozumné míře i když je někdy těžké stanovit nějaké hranice , každý jsme jiný. Víra se dá snadno zneužít , zradit může jak člověk , tak i ty různé společnosti. Jinak článek autora je napsán v podstatě správně , je ale logické , že z řad Jehovistů pochopen nebude ani z části , bohužel. Tedy , každý by měl zůstat svůj , žít svobodně svůj život s pozitivním myšlením. Nehledat ideál , nic není ideální , občas si pobrečet ale nenechat se vtahovat někam , do něčeho , do neznáma a očekávat , že oni za mě něco vyřeší. Berte to jako názor , se kterým nemusíte souhlasit , ale zamyslet se můžeme.

Článek je z velké části pravdivý, záleží na tom jestli jej čte někdo kdo je svědkem J. 1 rok nebo někdo kdo je nebo byl svědkem J.20 a více let. Svědkové Jehovovi nejsou sekta ale uvnitř vznikají sektářské skupinky nebo jednotlivci. Zvlášť nevhodné nebo až nebezpečné je to, když žena svědkyně Jehovova chodí "vyučovat" jinou ženu. Uvedu zde 3 příklady které se staly.
1. K mojí sousedce paní Jarce začala docházet jedna svědkyně na návštěvy. Paní Jarka byla rozvedená asi s 11 ti letou dcerou, měla sotva dokončené základní vzdělání a tak jsem si říkal, že by to mohlo být pro paní Jarku prospěšné, když se seznámí se vzdělanější ženou.Po pár týdnech jsem se potkal s paní Jarkou a tak mi začala hned vykládat jak všechna náboženství jsou špatná a že v Bibli cosi změnili a že jedině svědkové Jehovovi objevili tu pravdu. Něco takového jsem čekal. Ale svědkyně pokračovala v nátlaku takovým způsobem, že paní Jarka dále odmítla se scházet. Tu se ale svědkyně odhodlala k poslednímu zoufalému pokusu. Řekla jí,že by ona i její dcera měli zajít k obv. doktorce a tam podepsat, že nebudou přijímat krev! Ale paní Jarka se nenechala ovlivnit, a sdělila svědkyni, že její dcera má otce který s nimi nežije a že by i on musel s tím souhlasit. Skončilo to.
2. K mojí příbuzné paní Zuzaně docházela jiná svědkyně. Hned při první návštěvě si svědkyně věimla,že celá jedna stěna pokoje je vyzdobena náboženskými obrázky,křížky a ikonami.A řekla paní Zuzaně, že takové věci nejsou v souladu s pravou vírou a že by měla uvažovat o odstranění těchto věcí. Při druhé návštěvě byly věci opět tam, kde byly předtím.Svědkyně otevřela Bibli a ukázala paní Zuzaně co o těchto věcech Bible říká.Ale paní Zuzana se bránila s tím, že to jsou věci jejího manžela a že jeho víra a přesvědčení takové věci povoluje, a dodala že je již podruhé vdaná a že nechce mít další problémy nebo se dokonce rozvést. A proč ne? dodala svědkyně.
3. Můj spolupracovník se mi jednou svěřil, že za jeho manželkou dochází domů svědkyně Jehovova. Měli spolu 3 děti ale nějak dobře to tam neklapalo a tak ať si ženy alespon popovídají.Po pár měsících mi ten spolupracovník říká, no představ si co se u nás doma stalo ! Já nastrojím vánoční stromek, nachystám dárky a ona(manželka) se najednou otočí, řekne že to je pohanský a jde pryč!! K rozvodu nakonec došlo a svědkem se nestal nikdo.

Proti jehovistům bojuji od roku 1978, tedy více než 40 let. Je to škodlivá sekta a kdo se jim zaprodá, jen na to doplatí. Jejich funkcionáři kradou a podvádí. Nábor se mnohdy soustředí na psychicky slabší jedince, aby získal další platící oběti. Vydírání je běžnou praktikou.

Víra následuje za poznáním, máte nějaké ? Je vidět že néééé :-)

Pane Ringo, ctete 1 kor.13/8
...i poznani bude prekonano.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost