Dobrý den zajíma mne cena pro důchoce cestovani do cíziny
RECENZE
FlixBus - jízdenky, jízdní řády a trasy
Foto: Facebook
Hodnocení dopravce FlixBus: 9/10
- Cena: zvlášť u rezervování předem velmi výhodná
- Pohodlí: vše zařídíte online a autobusy jsou pohodlné a s Wifi zdarma
FlixBus recenze - Wifi - Jízdní řády a zpoždění - Storno - Zastávky v Praze, Brně, Liberci a Karlových Varech - Kontakt
FlixBus - recenze a zkušenosti s autobusovým dopravcem
FlixBus na začátku svého působení v České republice sice nemohl dosáhnout svými kvalitami na velikány jako Regio Jet (dříve Student Agency), protože přeci jen nebyl zvyklý na takto tvrdou konkurenci a vysoko nastavenou kvalitu. FlixBus tu už ale nějaký ten pátek je a je opravdu potěšující, že se dnes může tuzemským velikánům nejenom vyrovnat, ale v mnohém je i překonává.
Pryč jsou opravdu tristní nedostatky jako strojově přeložený web a absurdní poplatky za stornování jízdy. Dnes je FlixBus naprosto profesionální provozovatel vnitrostátní i mezistátní autobusové dopravy, který poráží konkurenci zejména cenou, ale rozhodně stojí na pevné půdě i co se týče kvality služeb, kde na sobě dopravce opravdu pracuje a neustále se zlepšuje.
A to je dobře pro nás, pro zákazníky, protože zdravá konkurence je potřeba, abychom i v autobusové dopravě měli co možná nejlepší služby za přijatelnou cenu. Flixbus vás navíc pohodlně doveze už i na letiště v okolních zemích, takže se nebojte nakupovat akční levné letenky.
FlixBus Wifi
V autobusech FlixBus se můžete zdarma připojit k síti Wifi a být tak online po celou dobu i bez využívání mobilních dat. Snadno tak doženete práci, dopíšete seminárku, poslechnete si hudbu z internetového rádia nebo prosurfujete nejnovější zpávy a informace po celém internetu. V každém autobusu navíc najdete i zásuvky, kde si dobijete notebook nebo telefon či tablet.
Wifi je sice dnes již poměrně standard, ale tím více člověk pocítí, když připojení chybí. Je super, že tato základní služba u FlixBusu nechybí a připojení k internetu je k dispozici všem cestujícím zdarma. Je ovšem pravda, že jsou v některých případech blokovány některé streamovací služby, takže nejde úplně počítat s tím, že se budete celou jízdu dívat na YouTube nebo poslouchat ze Spotify.
Foto: Facebook
FlixBus jízdní řády, trasy a zpoždění
Aktuální informace o trasách a jízdních řádech najdete nejlépe na oficiálních stránkách FlixBusu, kde jsou informace vždy aktualizované a snadno vidíte odjezdy a příjezdy, stejně jako aktuální zpoždění, které se někdy dějí při zacpaných silnicích a dálnicích, kdy ani s dálniční známkou bohužel není situace zrovna dobrá.
Stačí jen vyhledat název autobusové zastávky a poté, jestli hledáte odjezd nebo příjezd. Snadno vidíte aktuální zpozdějí i následný provoz u dané zastávky.
FlixBus jízdenky a storno ve formě voucheru a poukazu
FlixBus zrušil poplatky za stornování jízdenky, pokud jízdu zrušíte 15 minut před plánovaým odjezdem. Dostanete plnou cenu zpět, ovšem ve formě voucheru. Kód voucheru vyplníte u další objednávky a na tuto jízdu dostanete slevu.
Jestli jezdíte FlixBusem často, tak to není problém, ale při jednorázových cestách je skladování voucheru nebo směňování s někým, kdo autobusem jezdí často, lehká komplikace.
Vrácení peněz na účet by bylo daleko příjemnější a i technicky snazší, tak snad se FlixBus inspiruje u konkurence a začne spíše uplatňovat jednodušší a přímočařejší vrácení ceny při stornu jízdy.
FlixBus Praha - Florenc, Roztyly, Metro Zličín a Hlavní nádraží
Pražské zastávky FlixBus jsou hlavně kvůli husté populaci hlavního města také nejvytíženější. Zastávky jsou v centru na Roztylech a Hlavním nádraží, v jižní části města na Roztylech, a také na západě Prahy na metru Zličín. Výhoda pro cestující je, že lze vystoupit kdekoliv za stejnou cenu - plat í se tedy za dojezd do Prahy, a jestli vystoupíte na Zličíně nebo Florenci je již na vás. Odsud se pak snadno dostanete třeba na vánoční trhy do Drážďan nebo do Vídně.
Výstup až v centru má výhodu pro nepražany, respektive ty, kteří nemají PID Lítačku kteří nechtějí platit za tramvajenku, ovšem zvlášť v dopravní špičce se může cesta metrem do centra vyplatit časově, kdy autobus zpravidla jede o něco déle, než podzemní městská doprava.
FlixBus Brno
I brněnská zastávka u Hotelu Grand je poměrně vytížená a zvlášť trasa Praha-Brno přes dálnici D1 a zpět je velmi oblíbená a díky konkurenci je i cena na velmi příjemné úrovni, kdy zvlášť při nákupu předem lze pořídit jízdenku i pod 100 Kč.
Příjemné jsou také časy odjezdů, kdy lze jízdenku sehnat jak na brzy ráno, tak i pozdě věčer, a samozřejmě i prakticky kdykoliv přes den. Jde o velmi zajímavou alternativu k brněnskému vlakovému nádraží.
Méně konkurenční spoje do dalších měst jsou pak o něco dražší, ale stále velmi výhodné.
FlixBus Liberec a Karlovy Vary
I Liberec a Karlovy Vary jsou oblíbené destinace, kdy jsou znovu nejvýhodnější cesty z a do Prahy. U Liberce jde při objednání předem stáhnout cena dokonce pod 50 Kč, což už je opravdu rozdíl třeba od ceny benzinu. U Karlových Varů je pak cena zhruba kolem stokoruny, takže zase velmi výhodná.
Výletujete do Prahy? Podívejte se na seznam památek, které musíte navštívit
FlixBus kontakt
Zde najdete kontakt na společnost FlixBus:
Kontakt na společnost FlixBus | |
Adresa | FlixMobility GmbH, Birketweg 33, 80639 Mnichov |
Telefon | +420 228 880 001 |
servis@flixbus.cz |
Komentáře
Dobrý den, zajímá mne cena pro důchodce, cestování do ciziny ?
Dnes jsem poslala vnučku do Prahy spoj odjížděl v 15.40 . V 17.40 mi volala celá ubrecena že neví co má dělat že potřebuje na WC, ale bohužel jí to nebylo dovoleno! Vím že řidiči raději řeknou že toaleta je nefunkční než aby ji uklizeli. Tak ať staví lidem někde při cestě jako to bylo dříve. Je mi to líto. Chtěli jsme vaší firmu využívat,ale vrátíme se ke konkurenci.
Zajímá mne, zda je možná přeprava kola. Děkuji
Pekna firma. Za dve a pul hodiny pred odjezdem ti poslou zpravu ze rezervece je zrusena a pak te prerezervujou jeste dva krat. A kdyz ti ten spoj nevyhovuje , stornujes to a objednas si jizdenku na jinej spoj ale penize musis doplatit a to vic nez pulku. Jak to proboha vubec si mohou dovolit???
Ani internet jim tam nefunguje jak ma, obcas se nemuzes ani prihlasit.
Jezdim s nima jen docasne, proto ze musim ale zaplat pan buh uz ne dlouho.
je to na prd.
Dnes mě cestování s flixbus odradilo cena Praha Tábor 189,-kč,jinakjsem dosud jezdila za 79,-kč,radějijsem jela comettem za 84,-kš
Dobrý den,
cesta z Budapeště do Brna se změnila v horor.
Zrušili večerní spoj a do dalšího nás nevzali. Nemám v mobilu internet a tak jsme neměli novou rezervaci a tím i QR kód. Nikoho nezajímalo jméno a číslo rezervace a i to, že jme měli jet dřívějším spojem. Prostě vás klidně nechají bez pomoci. Dokonce vám nepomůže ani zákaznická linka Flixbusu, poraď si jak umíš. Nyní požaduji vrácení cestovného a po týdnu čekání se ještě neozvali...…..
Never more ( nikdy víc ) !!!!!!!
Nevím,ale někdo nezná situaci.Stornovala jsem 4 jízdenky v hodnotě 1260 Kč. Bylo mi řečeno, kdybych chtěla vrátit peníze, storno poplatek je 300,- Kč a peníze si musím vyřídit přes zákaznickou linku. Radši jsem volila formu voucheru. Velká škoda, že Regio už tu linku nejezdí, byl o mnoho lepší i ve vrácení peněz na účet, žádný voucher..
V říjnu 2019 jsem chtěla vrátit peníze za nevyužité místenky (změnili nám spoj z Benátek, oznámení přišlo sms v angličtině bez dalších podrobností o přestupu- čas, číslo spoje,..) ve výši Kč 156,-!!. Téměř po roce a cca 10 e-milech, byla reklamace vyřízená a peníze mi byly 12.8.2020 vráceny, bohužel jsem zároveň zaplatila Kč 100,- !! za přijatou zahraniční platbu, protože peníze přišli někdy z GB. To se opravdu vyplatí. Milošovi držím palce, aby nedopadl stejně.
Jak získat jízdní řád,Potřebuji jet 1.9 do Jáchymova. Děkuji
28.8.2020 jsme jeli s Flixbusem z Prahy do Českého Krumlova spojem č. 861 v 9.00 hod.Svůj kufr jsme v Praze pod dohledem řidiče uložili do zavazadlového prostoru.Cesta probíhala v klidu a pohodě.Jaké bylo naše překvapení když po vystoupení z autobusu v Českém Krumlově jsme opět pod dohledem řidiče zjistili,že náš kufr v zavazadlovém prostoru není.Řidič přiznal, že náš kufr vydal někomu na předchozí zastávce v Českých Budějovicích a že si vzpomíná ,že jsem ho v Praze do autobusu ukládal.O záměnu nemohlo jít, protože jiný podobný a ani červený kufr v zavazadlovém prostoru v Krumlově nebyl. Zavolal do Prahy a ti se spojili s pravděpodobným pachatelem, jenže ten na SMS nereagoval. Autobus odjel a Flixbus jsme vůbec nezajímali.Začátek třídenního pobytu bez všech věcí. Navíc zákaznická linka kvůli kovidu nefunguje. Nám nezbývá nic jiného než na Flixbus podat trestní oznámení.Již nikdy více.
Dobrý den, 17.8.2020 v 15.50 jsem jela do Vídně.Autobus přijel o 15 minut pozde. Autobus v pohodě i cesta. Řidiči hovořili pouze německy.Odjezd 21.8.2020 v 14.30 z Vídně byl horor.Autobus nebyl ani 14.55 minut.Lidé běhali od autobusu k autobusu.Informace žádné.Paní v info řekla, že jí to nezajímá.V 15h přišla sms, že autobus má zpoždění 50-60 minut zpoždění-česky.Přijel v 15.10 všichni začali běhat jestli je to spoj.Nastoupili jsme.Omluva žádná.Řidič něco mluvil pouze v němčině.Čeština nic ani v anglicky.Do Prahy příjel o 1 hod.pozdě.V pátek 21.8. bylo teplo přes 30 stupnů. Autobus pohodlný.Odjezd byl hororvý.Příště už to nechci zažít.
Velmi nekvalitní personál. Řidiči netrefí v Praze na Florenc. Stalo se 2x při cestě z Německa. Řidiče museli navádět cestující, aby na Florenc dojeli.