RECENZE

Tepelné čerpadlo vzduch vzduch - výhody a nevýhody

Komentáře

Mám zateplený rodinný domek, vytápím ho dvěma plynovými topidly vaf (3 kW a 5 kW). Chtěl bych topení tepelným čerpadlem vzduch vzduch.

Cenově to je dnes podstatně dražší, než jste platil. Ale u plynu je to nachlup stejně. Ovšem investice bude kolem 40000 Kč.

Máme byt 2+1 - 3 místnosti + 1 místnost v horním patře, vytápěné 30 let starými přímotopy- součet všech cca 6,5 kW. Vzhledem k jejich stáří, řešíme výměnu:
- investici opětovně přestavět vše na rozvody a radiátory - voda, jsme v 1. patře + tepelné čerpadlo vzduch - voda nebo
- investici do multisplitu a pokrytí čerpadlem vzduch - vzduch a výměnou
přímotopů jako zálohu k případnému dotápění v zimě ...poraďte

Dobrý den,
zajímala by mne u čerpadla vzduch vzduch, hlučnost zařízení které je umístěno venku.

Děkuji

Proč se nezveřejní grafická závislost účinnosti tepelného čerpadla na teplotě venkovního vzduchu? Při -15°C zamrzne a co dělá při teplotách -5°C až -10°C, které jsou zimě naprosto běžné.
Děkuji

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Hranaté okapové žlaby a svody dešťové vody

Podívejte se na hranaté okapy na míru ✅ v nádherném designovém provedení, ⭐ které se přesně hodí k vašemu domu, pergole nebo zahradnímu domku.

 

Jak na oplechování komína - detail a cena

Oplechování komínu ✅ je jednou ze základních klempířských prací. ❤️ V principu se jedná o lemování ve spodní části komína, které je určeno...

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE

Vlož email a nech si zasílat čerstvé návody, recenze a další zajímavosti