ZAJÍMAVOSTI

Cesta vlakem do Chorvatska - recenze, termíny a ceny

Komentáře

Lze sebou vzít pro malé dítě kočárek?

Dobrý den, RegioJet umožňuje i přepravu dětských kočárků.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na uskladnění zavazadel. Máme zakoupené jízdenky do vlastního kupé, je možné mít zavazadla u sebe? Dekuji

Dobrý deň. Včera sme sa vrátili regio.schorvatska vlak tam ako tak ale odtiaľ úplný humus špina a smrad v pkupe, nefunkčné wc a neskutočný zápach nepríjemný stewardyatd.
Raňajky sa začali podávať o 9,30 nakoľko stewardy spali vedľa v kupé a výhovoriek sa že nás nechceli budiť.
Také sú moje zážitky a nikdy viac.
Ľudia zvážte cestu s regio.p

ČLÁNEK NAPSANÝ HEZKY, NICMÉNĚ REALITA JE NAPROSTÝ OPAK
Cestovat vlakem do Chorvatska jsem si představoval úplně jinak, začal bych asi od začátku cesty. Bohužel ještě než jsem do vlaku vůbec nastoupil, tak jsem hodinu a půl čekal na nádraží z důvodu zpoždění vlaku, je mi jasné, že za toto nejspíš společnost RJ nemůže, ale chtěl bych zmínit každičký detail. Musím pochválit informační sms, kde mi bylo sděleno řazení jednotlivých souprav vlaku, pokud by přišla třeba i sms o tom, z jakého nástupiště vlak pojede, bylo by to dokonalé. No po příchodu na své místo (měli jsme objednané vlastní kupé/lůžko), jsem se zhrozil, všude odpadky, pod sedačkami nevyhozené kelímky nejspíš od kafe, sedadla plná prachu a okno velmi špinavé, čekala nás 17 hodinová cesta(v té době jsem si to opravdu myslel) a výhled z okna, bych opravdu ocenil. Stevardka měla bohužel plné ruce práce, tak jsme si kupé uklidili sami. Samozřejmě poté se před každým kupéčkem uvázal odpadkový pytel k zábradlí, což taky nepůsobí nějak elegantně. Fajn, z okna se teda dívat nedá, koukneme se aspoň na nějaký film a tady přišlo další zklamaní. Zásuvky nefungují, Wi-FI nefunguje, klimatizace nefunguje (opět na cestě do Chorvatska docelá důležitá věc, nemyslíte ?). Přejdeme tedy do další kapitoly a to samotná cesta vlaku. Ve Slovensku jsme snad zastavovali každých deset minut a na něco jsme čekali, větu "náš vlak náhle zastavil, prosím nevystupujte a ani nemanipulujte s dveřmi" jsme slyšeli 1000x. Bohužel jsme nikdy nedostali žádnou informaci proč vlak stojí. A pokud mám brát v potaz ohlášení nějakého problému v angličtině, tak to beru jako katastrofu. Stevard nebo stevardka danou větu v angličtině, tak moc mumlají, že tomu snad nerozumí ani oni sami.
Noc jsme nějak přežili, ale druhý den další překvápko. Zpoždění vlaku je 260 minut, naprostá paráda, uvítal bych třeba aspoň další vodu zdarma, když už nefunguje klima a my stále někde stojíme. Okolo 11 hodiny přestala téct voda na záchodech a další krásná novinka, vlak jede pouze do Ogulinu a tam budeme přestupovat na náhradní autobusovou dopravu. Stevard hlásil, že jeho kolegové budou chodit a dávat informace. Přísahám, že informaci jsme nedostali absolutně žádnou a nebylo ani možné žádného z stevardů odchytit, protože vždy proběhli velice rychle (pokud bych měl brát v potaz tlačítko na zavolání stevarda, tak to nám svítilo celou cestu a nikdo nepřišel). V Ogulinu obrovský chaos, nikdo nic nevěděl, stevardky vyděšené, lidi naštvaní ( to bylo slyšet i ve vlaku, kdy snad každou půl hodinu cestující diskutovali, jak je to příšerná cesta.) Takže cestování dalších 6 hodin v autobuse, díky bohu, že aspoň ten měl klimatizaci. Autobus nás dovezl do naší cílové destinace, bohužel na jinou zastávku, ale my byli rádi, že jsme konečně na místě.
CELKOVÉ ZPOŽDĚNÍ VLAKU SKORO 7 HODIN.
VLAKEM DO CHORVATSKA TEDY VŘELE NEDOPORUČUJI.

Za mě taky spíš nespokojenost: zapáchající záchody, neochotné stevardky, žádné noviny/časopisy, vypadávající wi-fi, pro kafe "doběhnout" 5 vagónů a čekat v ponižující frontě, zpoždění 160 minut, špatná komunikace, čistota nic moc. žádný jídelní vůz NEEXISTUJE!!, tak nelžete, je to jen špeluňka s otrávenými přidělovačkami-stevardkami, na zp. cestě objednaná a zaplacená večeře dorazila až asi ráno v 10,30, oschlý croissant přímo do ruky!! - v coronavirové době. Při nástupu NIKDO neasistoval, nikdo nekontroloval jízdenky, natož nasměrovat či pomoct se zavazadly. Pro stevardky byli cestující evidentně otravná přítěž..... o příjezdových formulářích, které nikdo nechtěl, ani nemluvě....

Jeli jsme Regiojetem v létě 2020. Objednanou večeři jsme dostali chvilku po vyjetí z Prahy, takže ok...Připojit se na wifi vůbec nešlo, takže leda svůj tarif...Cesta zpět: odjezd v připravených lůžkových kupé ok, ale okna zamčena ( i na chodbách), rozumím-ať se nevětrá klima...ale v noci jsme měnili-čekali jsme na lokomotivu vlaku, co jel proti nám. Toto čekání bylo více jak 4 hodiny (což by v noci nevadilo), ale vlak byl bez elektřiny = nešla klima, vyvětrat nešlo- zamčená okna i na chodbičkách. Dále bez elektřiny nešlo ani splachování wc, takže v noci zkoušíte 8!!! vagonů, kde si konečně dojdete na wc. Na jídelní vůz zapomeňte...mají jen 1 bufetový uprostřed. Vzhledem k cestě si jeden počká skoro 2hodiny ve frontě na kávu!! Ranní snídaňová "káva-hrůza" z termosky velkou radost tedy neudělala. Chápu, že tolik cestujících obsloužit dokonale nejde, ale zlepšit servis a nabídnout více personálu by si tak dlouhá cesta zasloužila. Lůžková kupé jsou dost stará, těsnění kolem dveří olámaná, rozdrolená. Svačiny na cestu a nějaké to pití raději přibalit s sebou , než čekat na servis (který rád zaplatím, ale musí být...).
Díky velkému zpoždění Student Agency ihned proplácela peníze zasláním na účet- info sms.
Ale dám jim ještě jednu šanci, nejsem tak náročný cestovatel :))

Cestovala jsem již 2 krát s regiojetem do Chorvatska a těším se už na léto kdy pojedu s ními zas naprostá spokojenost nedá se to srovnat s autem či autobusem a i mnohem lepší než letadlo . Letáme kazdý rok do Egypta to čekání na letišti - HRUZA Všem doporučuji vlak a vlastní lužko senzace . A zpoždění kompenzují tak spokojenost Děkuji Mirka Třebíč

V roce 2021 jsem cestovala 2x. V červnu celkem dobré, z Prahy včas a čistým vlakem, zpoždění do Splitu 1 hodina. Zpáteční cesta už byl trochu horor, zpoždění při odjezdu ze Splitu 4 hodiny, nefunkční klima atd.
Srpnová cesta do Záhřebu ještě větší horor, zpoždění z Prahy a horor na zpáteční cestě. Info o zpoždění žádné, na webových stránkách informace, že vlak zpoždění nemá. Realita: 2,5 hodiny zpoždění ze Záhřebu, do Prahy se zpožděním 5 hodin. Snídaňová káva v 10 hodin a to ještě s velkým štěstím.
Důležité: žádná lůžka, jsou to pouze lehátka, takže umyvadlo v kupé je NESMYSL.

Prosím, přidejte více komentářů, rozhodujeme se, čím pojedeme, chtěli jsme vlak, ale ty komentáře tady spíš odrazují.

Nebojte se a klidně vyražte vlakem není to tak hororové jak píší já byla velmi spokojená nejsem žádná princezna a tak vše bylo v normě slušného cestování a za zpoždění kompenzace pulku nazpět tak proč si ztěžovat každá sranda něco stojí já cestovala dříve autem a už nikdy ve vlaku si dám pivečko a pak si lehnu co víc si přát. Doporučuji.

Mirko, děkuju za komentář, ústně slyším od lidí samou chválu a tak mě tady ty recenze docela zaskočily. Asi se rozhodneme pro vlak.

Nevite kdy uz budou prodavat ty jizdenky do chorvatska?

Jízdenky budou v prodeji až začátkem března 2022.

Kdy začnete prodávat jízdenky do Chorvatska ? Je 7.3.2022...

Dobrý den, pořád nic?

Jízdenky v prodeji 😀

My byli v roce 2020 a vše v pohodě.Zpoždění asi jen cca 30 min.Návazné autobusy bez problémů.Jediny maly nedostatek,byl nepořádek k ránu na WC,a nebyl papír.

s RJ jsem jela do Chorvatska v roce 2020 do Rovinj- vlak končil pro nás před Rijekou, kde navazovaly autobusy, několik hodin jsme měly zpoždění, na cestě tam i zpět. Při odjezdu nám sice dorazila sms, ale oznámené zpoždění pak bylo delší, nicméně tento rok bych řekla že cesta byla ještě tak jak jsem byla zvyklá s RJ jezdit- za dostupnou cenu s servisem- v červenci 2020 nebylo možné ještě kupovat dortíky na cestě z Chorvatska a díky 3 hod zpoždění jsme tedy mohli využít nákupu občerstvení až v Břeclavi docela dost pozdě. V červenci 2021 jsem opět cestovala do Chorvatska, do Dubrovníku- vlak přes Split a pak návazný autobus- je škoda, že tentokrát jsme nevěděli kde přesně to nástupiště do Dubrovníku je na aut.nádraží, řekli nám pouze, že to bude popsáno, naštěstí jsme našli ale díky zpoždění nebyl čas se alespoň trochu projít po Splitu. Řekla bych že cesta tam ještě probíhala docela standartně- kromě toho , že na nefunkční WC v několika vagonech jsem si už zvykla, že se to děje - i na to, že občas při odjezdu vlak má již zpoždění z Prahy kvůli závadám.Do Dubrovníku jsme dorazily na čas nakonec. Cesta zpět však pro mně byla naprosto nezapomenutelnou, natolik, že ji již neplánuji přes návazné autobusy absolvovat. Začalo to příjezdem autobusu z Kotoru- podobné zážitky měli cestující z Budvy(po těch ještě chtěli peníze za vstup na AN, ale bus neodjížděl přímo z AN, to také mohl RJ uvádět, že mohou cestující čekat vedle AN a ne přímo na nástupišti AN)- nikdo nevěděl odkud pojede autobus- kdyby RJ napsal, kde máme čekat- u benzinove pumpy apod. tak tam nemusíme stresovat naštěstí nás bylo několik Čechů a řidič přišel na aut. nádraží a zavolal na nás. Čas před hranicemi u Herceg Novi jsme ještě nakonec měli relativně dobrý, ale řidič si dal kafe pauzu pár km u Herceg Novi před hranicemi kde jsme bohužel pak nabrali další zpoždění díky kontrolám- 2 autobusy před námi a 1,5 hod. nabírali jsme cestující na AN v Dubrovníku, kteří museli přes hodinu čekat na AN aniž by tušili odkud bus pojede a že má zpoždění- to beru jako selhání- řidič totiž s někým komunikoval a měli dávat někomu z RJ asi vědět co se děje aby byli cestující informování. Bohužel další komplikace byla uzavřená silnice kvůli stavbě mostu na Pelješac- jezdilo se střídavě podle semaforu a byl volný jen jeden pruh. a zpoždění se protáhlo o další 1,5 hodiny. Běheem této cesty jsme zjistili, že si vlak odjel bez nás ze Splitu...a my ho snad nějak budeme dohánět- pro člověka co s tím nepočítá a nemá jídlo, protože jídlo bylo objednané ve vlaku a navíc jsem doufala v nějaký čas při přestupu na vlak ve Splitu, že si něco dokoupíme, to nebylo nic příjemného, vše co jsme s sebou brali jsme ve 12 snědli a vlak jsme chytli někde v Ogulinu ...a to snad hrozilo, že cesta autobusem bude pokračovat až do Záhřebu - takové info měli stewardi, že tma nastoupíme údajně- nás nikdo nekontaktoval...řidič ale stihl dojet do Ogulinu cesta to byla teda adrenalinová- řidič totiž vyrážel v 6 ráno z Budvy a končil v 18 hod bez střídání po dálnici jedny nervy jestli někde neusne...ale výborné překvapení nastalo když jsme nastoupili a stewardi nám nedali objednané jídlo mlčeli k tomu a nikdo se k tomu neměl mi něco říct, pak nám oznámili, že to údajně nedodali ze skladu...což pro mně bylo nepochopitelné. A vzhledem k nabídce, kde jsem si prostě vybrala tak leda obložený croissant nebo dort a vidinou najíst se až v Praze- nenabídli ani variantu, že by třeba v Břeclavi nabrali sushi nebo tak něco, aby se mohl cestující najíst normálně, jinak obecně jídlo co jsme vyzkoušely není kromě sushi moc dobré, podruhé jsme si ho již nikdy nekoupily, řekla bych, že dřív měli lepší nabídku a chutnější. Pro mně teda znamená to, že si jídlo již budu vždy brát své a nebudu spoléhat na RJ, i když to byla hlavní vize p. Jančury v začátcích, že si lidi nebudou muset nic s sebou vozit ale koupí si to ve vlaku. DOkonce mi stewardi an tento nedostatek sdělili, že mám z CHorvatska jezdit něčím lepším než RJ- třeba letět- to mně dostalo, nepříjemní byli, když jsem nad ránem šla poprosit aby doplnili mýdlo na wc- 1 funkčním pro 3 voz, ale protože jsem byla rozčílená po nástupu tak se do mně obuli jak to mají těžké a že se jen vozím- za to, že jsem slušně chtěla mýdlo na wc v době covidové- takže příště beru s sebou i mýdlo a asi vodu raději na ruce. Letos tedy jedu opět vlakem do RJ tam do Splitu- kde přenocuji a budu pokračovat další den na Dubrovník s konkurenci v klidu bez stresu (někteří cestující totiž vyprávěli jak měli 6 hod zpoždění autobusem na cestě do Dubrovníku a Černé Hory díky poruše autobusu). Přeji si ať funguje WC a zpoždění z Prahy do Splitu je tak do hodiny snad se mi to splní. Zpět se raději vracím letecky z Podgorice. Bohužel vloni se RJ opravdu posunul na úroveň Českých drah a i stewardi nebyli moc příjemní...ale vím, co s hodně dobrými udělali po létě 2020...pak se těžko ti dobří sháněli asi.Ale je to o štěstí při jiné cestě na a z Vídně byli skvělí kluci.

mám tam nějaké překlepy výše ...snad mi prominete. Ještě jen dodám, že je příjemné se po cestě vyspat v lůžkovém vozu, prádlo je čisté, sice skládání horních postelí je docela napínavá zábava :-D, když to skládáte poprvé, ale díky zkušenostem a kooperaci s spolucestujícími v kupé se to vždy povedlo a ještě jsme se zasmáli většinou) a doporučuji nemít hlavu u okna(nějak jsme se nevyspali) a když jsme se o tom s spolucestujícími bavili tak řekli, že je dobré tu hlavu mít u dveří - a opravdu pak jsme v klidu spali. Tak šťastnou cestu a co s nejmenším zpožděním a fungujícím zázemím-wc apod- a sprcha není sprcha jak je v článku napsáno- je to kabinka s umyvadlem, kde se tak tak da trochu opláchnout- ale není to na škodu...sama jsem zvědavá, zda se bude loňská špatná zkušenost opakovat nebo RJ nějak udělá více pro nápravu pro spokojenost cestujících a vrátí se ke spolehlivému servisu ve vlacích...je to stále pro nás je to nejlevnější varianta cesty k moři ale s tím, že se vyhnu cestě návaznými autobusy a dojedu na místo, odkud vyjíždí vlak raději den dva předem a na tom místě strávím více času v klidu bez stresu - a také si tak budu moci s sebou vzít jídlo rovnou do vlaku v potřebném množství na cestu i se zpožděním- protože je rozdíl, když se má cestovat autobusem 5-6 hodin nebo skoro 12 se kterými nepočítáte a bez možnosti dokoupit si to během cesty.

Cesta vlakem do Chorvatska opakovane podruhe (Baško polje) 6/2022 je luxus-jedte autem se nedoplatite a jeste budete unaveni cestou!!! Jak blbci jsme si delali balicky s jidlem kvuli spatnym recenzim osudova chyba vezeme je zpet:D Luzka jako vzdy supet, wifi funguje, voda kava zdarma tam i zpet, zachody rozhodne v pohode a ceny velice lidove plzen chlazena ve skle 25czk, dortiky 10kc kus, dzus 0.3l 25czk, jidlo ohrate do 65kc, kdo vam kde jinde ve vlaku udela?organizace super na ceste zpet lehke zpozdeni cca 70min o vsem jsme predem vedeli(sms a email) takze bez stresu, personal super a vyhledy okouzlujici, jedine vlakem k mori je to proste relax doporucujeme jezdime od roku 2020 a nedame na ne dopustit(ps: hotel jidlo a cena celkove nejlepsi, nereste hvezdy hotelu ani jizlive komentare vyuzijte moznost ze to nekdo jeste vubec dela, za nas ***** vsem co to udelali a udrzuji na teto urovni.Moc diky za moznost vlakem k mori.

Spolecnost Regiojet rad vyuzivam od sameho zacatku a s jejimi sluzbami jsem velice spokojen,proto kdyz jsem se dozvedel ze se da jet nove az k mori ze zlutym na dovolenou ihned jsem ji vyuzil.jednou jsem jel do Rijeky a nasledne do Splitu, shrnuto bylo to super.Clovek muze spat,cist si,byt na wifine, protahnout se chuzi po chodbach pokochat se vyhledy,vychutnat si chlazene pivo i vino( s vedomim ze si muzete dojit v klidu na toaletu chutna mnohem vice),dat si luxusni kafe, pokecat s spolucestujicimi i prohodit par slov s slicnou stewardkou ( mel jsem stesti a chytil vzdy skvely servis a slecnam vubec nebylo na obtiz to ze jsem odlehcoval zasoby v prvnim pripade skveleho Bernarda a v druhem vytecne Plzinky ... Docela se holky nabehali a timto je zdravim a srdecne dekuji),takze cesta krasne utece(cca 24hod).Od mala mam masinky rad a dekuji za tu moznost cestovat k mori vlakem. Da se rict ze pro me je samotna cesta vlakem zazitek.Nezhyckanym kenum co si nesedi na tucne penezence a neodmerenym barbinam mohu jen doporucit.Slava

Zdravím všechny,
jde o to co čekáte od přepravy za tisícovku. Pokud se chcete v bílém kompletu usadit do pohodlného křesla a dát si krevety a drink a neorosit se ani na zadní části těla, tak leťte.
Pokud Vám není za těžko přežít cestu "na pankáče" tak jděte do toho. Jinak potvrzuji, záchod smrdí, sem tam něco upatlané a špinavé, klima nefunguje, okno nejde stáhnout (vlastně jde, ale je k tomu třeba dvou borců a trhnout), sledování něčeho datově náročného přes wifi je utopie. Kravál ve vlaku prostě bude, ocel na ocel (není to maglev), nebo od borců vedle z kupé, kteří se viděli naposledy před léty na škole a jedou spolu na dovču. A spolucestující si také nevyberete, takže počítejte s extrémy v podobě dvoumetrákového chrápajícího tchoře, či atraktivní paní, která se před nástupem celá namočila do Diora a celou cestu má mobil u ucha a řeší na celé kolo své "existenční" problémy. Lůžko, jak nazývají onen kavalec, na kterém si zřejmě Vémola cvičil kopy, se jeden nedal ani ustavit (ještě, že jsme byli ve třech). A ano, zpoždění bylo hodinách, ale ve finále ve Splitu to bylo v minutách.
Palubní průvodčí, co tam lítal, tak dělal co mohl a byl v pohodě. Ano, pro lepší obrázek RegioJetu a čišící klid by tam měl být ještě jeden/na, dovolat se ho, nebo ho někde najít je problém.
Sečteno podtrženo, se mi vyplatí přežít 18hod v nekomfortní pohodě bez soustředění, než nevyspalý vstávat ve tři ráno, za šest hodin být na chorvatské hranici a zažít osmihodinovou zácpu kolem Záhřebu ve čtyřicítkách (již poněkolikáté) a další dvě hodiny se plácat v rozjíždějící se koloně, kdy po pravém kryji zastavují uvařená auta, posádky a hlídat kdy bude nejbližší benzínka, jelikož mě čeká třetí tankování za dvojku.
Tedy vylezete z vlaku, z teploty podobné venkovní, žádný klima šok a oproti řízení v autě odpočatí. Žádná jednodenní aklimatizace s válením se a nabírání sil v apartmánu. Hned se můžete připojit k ženě a dětem, které si tam několik týdnů užívají ;-)

Vážení
Protrpěl jsem tuto trasu tam i zpět. Jedním slovem. Pan Jančura se asi dočista zbláznil. Horší služby, špína, neochota brigádníků zajišťujících pohodlí cestujících katastrofální. Toalety = cikánské hajzly. Prostě hrůza. A finále je takové, že místo vlakem jedete ze Splitu do Ogulinu autobusem 400 km bez servisu. V Ogulinu pak čekáte další 3 hodiny na zastávce bez služeb něco jako Horní Dolní. Doporučení pro všechny. S “ Jančurou” již nikdy více.!!!!!!!!

Cesta vlakem se nám líbila. Příjemní stewardi, výborné koláče, lůžka, záchody čisté - rano chodila uklízečka. Zpoždění nám nijak nevadilo, ve vlaku je pohoda a autobusy v Rijece čekaly. Byl to zážitek a těšíme se na příště.

Chválím práci stevardů! Nemají to vážně jednoduché pracovat pro takovou firmu jako je Regiojet. To, že upřímně ten vlak stojí za hovno odnáší oni. Vůbec si to nezaslouží. Může za to jejich vedení. Neměli by to odnášet řadoví zaměstnanci ze strany zákazníků. Přišlo mi, že dělali, co mohli. Jenom neměli prostředí vytvořené jejich zaměstnavatelem pro to, aby mohli prokázat své maximum.
Dobře jdeme tedy na to. Před začátkem cesty jsme četli velmi pikantní recenze na tento spoj. Společnost Regiojet mám osobně rád a rád platím za jejich služby. Proto mě docela překvapovala drtivá většina negativních komentářů. Každopádně většina recenzí se nám potvrdila.
To, že vlak měl při svém příjezdu 2 hodiny zpoždění a pravděpodobně se vrátíme do Prahy o 1,5 hodiny déle chápu. Spoj, který jede 20 hodin přes několik zemí…není to jednoduché.
Nadále téma záchodů. Nakonec pro mě osobně vcelku zajímavá hra Kde je Valda? Člověk začne pociťovat potřebu. Jde hledat záchod standardně na nejbližší konec vagónu. Ah, záchod nefunguje. Člověk nadále pokračuje do dalšího vagónu a zkouší své štěstí. Ah, tento záchod též nefunguje, jde dále. Po pochůzkách přes 2-3 vagóny nalezne konečně své místo pro vykonání potřeby. Po dvou hodinách využívání palubního servisu člověk opět potřebuje vykonat svoji potřebu. Hmm, minule jsem hledal záchod směrem vlevo, tak teď půjdu vpravo. Ah, záchod na druhé straně mého vagónu též nefunguje. Nevadí, platí obdobný postup, své štěstí nalezneš v nějakém dalším vagónu. Nadále po zbytek cesty už se rozhoduješ, zda-li půjdeš vlevo či vpravo, vlastně je to jedno. Čistota záchodů nijak úchvatná nebyla, chybělo mýdlo, ubrousky, občas netekla voda. Naštěstí toaletního papíru bylo dostatek. Též dechberoucí zážitek.
Funkčnost Wi-Fi, to už asi nemá smysl rozebírat. Jednoduše nefunguje.
Elektrické zásuvky po většinu jízdy fungovaly, ale též né vždy.
Světla se někdy jen tak rozvítila/zhasnula.
Tlačítko na zavolání obsluhy byla zbytečnost.
Klimatizace též nefunguje. Regiojet je naštěstí společností, která nemá problém kompenzovat tuto nepříjemnost. Za tuto újmu dostaneme 25% z ceny jízdného zpět. Jenom mi to připadá na 21. století vcelku odvážné, posílat vozy, kterým nefunguje klimatizace do teplých destinací, jako je Chorvatsko.
Fronty u bistra se nevyskytovaly. Pouze v ranní špičce. Pouze paní stevardka zde vypadala, že jí solidně sere tuto práci dělat.
Druhý den cesty, jsme se těšili, že si dáme nějaké hlavní jídlo z palubního servisu, bohužel nám pan stevard oznámil, že nic už není. Takže několik balení jerků muselo stačit.
V půlnoci začal noční klid, uvelebili se ke spánku. Najednou v 00:30 začalo pro návštěvníky zbytečné velmi nepříjemné pípání. Nechápu k čemu. Akorát gratuluji, nejspíš jste drtivou většinu vagónu probudili. Chtějí, aby zákazníci dodržovali noční režim a sami ho neumí dodržovat.
Chtělo by to říct taky nějaká pozitiva. Ve vlaku bylo relativně čisto. Měli jsme čisté veškeré povlečení, deky i polštář. Naše kupé bylo uklizené a nikde se nenacházely odpadky od cestujících před námi. I tuto informaci jsme četli v recenzích. Stevardi, vyjma paní v bistru, byli na jejich pracovní podmínky skvělí. Vážně si nezaslouží tu bídu, kterou dostávají od lidí. Makali a makali.
Jinak tento spoj je úžasný nápad a jsem za to velmi rád, že Regiojet tento spoj s Jadranem provozuje. Jenom prosím, je důležité udělat ze skvělé vize i skvělou praxi. Bojím se toho, že pak zájem lidí, po všech těch negativních zkušenostech, časem upadne.

Vlakem do Chorvatska - dobrý nápad, ale realizace už bohužel není taková, jak Regiojet slibuje. Chápu, je to náročné, ale když slibujete, zkuste dodržet. Cesta tam - zpoždění už hodinu z Prahy, celkově dojezd 3hod40minut zpožděn; záchody odporné už krátce po výjezdu. Stewardky milé, ale staraly se hlavně o donášku piva už podnapilým uřvaným cestujícím i po půlnoci, lahve se válely a řinčely pod sedadly celého vagónu, na prosby cestujicích o klid nikdo nereagoval. Cesta zpět - zpoždění "pouze" 2 hodiny, zato protivná slečna v tzv. bufetu, odbývala cestující slovy " nevím, musíte počkat" (tzn. 30 minut na chodbě vagónu bez klimatizace); sluchátka k zakoupení nebyla už při výjezdu; v Bratislavě byly některé vagóny odpojeny, vlak následně vyjel dříve, někteří cestující nestihli vystoupit nebo vystoupili rodiče bez dětí, stewardi pak před cestujícím i sdíleli svou paniku, kdy naskakovali do již rozjetého vlaku. Nejlepší z celé cesty byly fantastické koláče. Děkuji, dojeli jsme - ale příště raději bus.

https://youtu.be/Kp5Npq_-ccc

Jak už všichni psali ve vlaku je špína. WC je doslova katastrofa. Při cestě do Ogulinu nefungovala klima,v kupé bylo opravdu dost teplo
. WiFi připojení- utopie. Reproduktor v kupé nebyl vůbec slyšet, neměli jsme ponětí kde máme vystoupit a co bylo fakt komické, že ani personál nevěděl kde přesně jsme. Okna vlaku jsou opravdu špinavá a velmi těžce se ovládají. Nečekala jsem zázraky, ale takovou špínu také ne.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Cestujete do Chorvatska autem? Poradíme, co nezapomenout

0

Jak naplánovat dovolenou tak, aby vše do puntíku vyšlo, ale také jak co nejrychleji vyřešit případné komplikace jako rozbité auto nebo nemoc.

 

Popáleniny kůže od slunce - návod na zmírnění spálenin

0

V tomto článku naleznete ty nejlepší rady a tipy ✅ na zmírnění příznaků spálené kůže 🍅, která vzniká dlouhým pobytem na slunci. V létě se jednou...

 

Dovolená v Chorvatsku a covid - podmínky vstupu

0

Podívejte se, jaké platí v roce 2022 podmínky pro cestování do Chorvatska. Máme pro vás dobrou zprávu...

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE

Vlož email a nech si zasílat čerstvé návody, recenze a další zajímavosti