ZAJÍMAVOSTI

Cesta vlakem do Chorvatska - recenze, termíny a ceny

Komentáře

Lze sebou vzít pro malé dítě kočárek?

Dobrý den, RegioJet umožňuje i přepravu dětských kočárků.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na uskladnění zavazadel. Máme zakoupené jízdenky do vlastního kupé, je možné mít zavazadla u sebe? Dekuji

Dobrý deň. Včera sme sa vrátili regio.schorvatska vlak tam ako tak ale odtiaľ úplný humus špina a smrad v pkupe, nefunkčné wc a neskutočný zápach nepríjemný stewardyatd.
Raňajky sa začali podávať o 9,30 nakoľko stewardy spali vedľa v kupé a výhovoriek sa že nás nechceli budiť.
Také sú moje zážitky a nikdy viac.
Ľudia zvážte cestu s regio.p

ČLÁNEK NAPSANÝ HEZKY, NICMÉNĚ REALITA JE NAPROSTÝ OPAK
Cestovat vlakem do Chorvatska jsem si představoval úplně jinak, začal bych asi od začátku cesty. Bohužel ještě než jsem do vlaku vůbec nastoupil, tak jsem hodinu a půl čekal na nádraží z důvodu zpoždění vlaku, je mi jasné, že za toto nejspíš společnost RJ nemůže, ale chtěl bych zmínit každičký detail. Musím pochválit informační sms, kde mi bylo sděleno řazení jednotlivých souprav vlaku, pokud by přišla třeba i sms o tom, z jakého nástupiště vlak pojede, bylo by to dokonalé. No po příchodu na své místo (měli jsme objednané vlastní kupé/lůžko), jsem se zhrozil, všude odpadky, pod sedačkami nevyhozené kelímky nejspíš od kafe, sedadla plná prachu a okno velmi špinavé, čekala nás 17 hodinová cesta(v té době jsem si to opravdu myslel) a výhled z okna, bych opravdu ocenil. Stevardka měla bohužel plné ruce práce, tak jsme si kupé uklidili sami. Samozřejmě poté se před každým kupéčkem uvázal odpadkový pytel k zábradlí, což taky nepůsobí nějak elegantně. Fajn, z okna se teda dívat nedá, koukneme se aspoň na nějaký film a tady přišlo další zklamaní. Zásuvky nefungují, Wi-FI nefunguje, klimatizace nefunguje (opět na cestě do Chorvatska docelá důležitá věc, nemyslíte ?). Přejdeme tedy do další kapitoly a to samotná cesta vlaku. Ve Slovensku jsme snad zastavovali každých deset minut a na něco jsme čekali, větu "náš vlak náhle zastavil, prosím nevystupujte a ani nemanipulujte s dveřmi" jsme slyšeli 1000x. Bohužel jsme nikdy nedostali žádnou informaci proč vlak stojí. A pokud mám brát v potaz ohlášení nějakého problému v angličtině, tak to beru jako katastrofu. Stevard nebo stevardka danou větu v angličtině, tak moc mumlají, že tomu snad nerozumí ani oni sami.
Noc jsme nějak přežili, ale druhý den další překvápko. Zpoždění vlaku je 260 minut, naprostá paráda, uvítal bych třeba aspoň další vodu zdarma, když už nefunguje klima a my stále někde stojíme. Okolo 11 hodiny přestala téct voda na záchodech a další krásná novinka, vlak jede pouze do Ogulinu a tam budeme přestupovat na náhradní autobusovou dopravu. Stevard hlásil, že jeho kolegové budou chodit a dávat informace. Přísahám, že informaci jsme nedostali absolutně žádnou a nebylo ani možné žádného z stevardů odchytit, protože vždy proběhli velice rychle (pokud bych měl brát v potaz tlačítko na zavolání stevarda, tak to nám svítilo celou cestu a nikdo nepřišel). V Ogulinu obrovský chaos, nikdo nic nevěděl, stevardky vyděšené, lidi naštvaní ( to bylo slyšet i ve vlaku, kdy snad každou půl hodinu cestující diskutovali, jak je to příšerná cesta.) Takže cestování dalších 6 hodin v autobuse, díky bohu, že aspoň ten měl klimatizaci. Autobus nás dovezl do naší cílové destinace, bohužel na jinou zastávku, ale my byli rádi, že jsme konečně na místě.
CELKOVÉ ZPOŽDĚNÍ VLAKU SKORO 7 HODIN.
VLAKEM DO CHORVATSKA TEDY VŘELE NEDOPORUČUJI.

Za mě taky spíš nespokojenost: zapáchající záchody, neochotné stevardky, žádné noviny/časopisy, vypadávající wi-fi, pro kafe "doběhnout" 5 vagónů a čekat v ponižující frontě, zpoždění 160 minut, špatná komunikace, čistota nic moc. žádný jídelní vůz NEEXISTUJE!!, tak nelžete, je to jen špeluňka s otrávenými přidělovačkami-stevardkami, na zp. cestě objednaná a zaplacená večeře dorazila až asi ráno v 10,30, oschlý croissant přímo do ruky!! - v coronavirové době. Při nástupu NIKDO neasistoval, nikdo nekontroloval jízdenky, natož nasměrovat či pomoct se zavazadly. Pro stevardky byli cestující evidentně otravná přítěž..... o příjezdových formulářích, které nikdo nechtěl, ani nemluvě....

Jeli jsme Regiojetem v létě 2020. Objednanou večeři jsme dostali chvilku po vyjetí z Prahy, takže ok...Připojit se na wifi vůbec nešlo, takže leda svůj tarif...Cesta zpět: odjezd v připravených lůžkových kupé ok, ale okna zamčena ( i na chodbách), rozumím-ať se nevětrá klima...ale v noci jsme měnili-čekali jsme na lokomotivu vlaku, co jel proti nám. Toto čekání bylo více jak 4 hodiny (což by v noci nevadilo), ale vlak byl bez elektřiny = nešla klima, vyvětrat nešlo- zamčená okna i na chodbičkách. Dále bez elektřiny nešlo ani splachování wc, takže v noci zkoušíte 8!!! vagonů, kde si konečně dojdete na wc. Na jídelní vůz zapomeňte...mají jen 1 bufetový uprostřed. Vzhledem k cestě si jeden počká skoro 2hodiny ve frontě na kávu!! Ranní snídaňová "káva-hrůza" z termosky velkou radost tedy neudělala. Chápu, že tolik cestujících obsloužit dokonale nejde, ale zlepšit servis a nabídnout více personálu by si tak dlouhá cesta zasloužila. Lůžková kupé jsou dost stará, těsnění kolem dveří olámaná, rozdrolená. Svačiny na cestu a nějaké to pití raději přibalit s sebou , než čekat na servis (který rád zaplatím, ale musí být...).
Díky velkému zpoždění Student Agency ihned proplácela peníze zasláním na účet- info sms.
Ale dám jim ještě jednu šanci, nejsem tak náročný cestovatel :))

Cestovala jsem již 2 krát s regiojetem do Chorvatska a těším se už na léto kdy pojedu s ními zas naprostá spokojenost nedá se to srovnat s autem či autobusem a i mnohem lepší než letadlo . Letáme kazdý rok do Egypta to čekání na letišti - HRUZA Všem doporučuji vlak a vlastní lužko senzace . A zpoždění kompenzují tak spokojenost Děkuji Mirka Třebíč

V roce 2021 jsem cestovala 2x. V červnu celkem dobré, z Prahy včas a čistým vlakem, zpoždění do Splitu 1 hodina. Zpáteční cesta už byl trochu horor, zpoždění při odjezdu ze Splitu 4 hodiny, nefunkční klima atd.
Srpnová cesta do Záhřebu ještě větší horor, zpoždění z Prahy a horor na zpáteční cestě. Info o zpoždění žádné, na webových stránkách informace, že vlak zpoždění nemá. Realita: 2,5 hodiny zpoždění ze Záhřebu, do Prahy se zpožděním 5 hodin. Snídaňová káva v 10 hodin a to ještě s velkým štěstím.
Důležité: žádná lůžka, jsou to pouze lehátka, takže umyvadlo v kupé je NESMYSL.

Prosím, přidejte více komentářů, rozhodujeme se, čím pojedeme, chtěli jsme vlak, ale ty komentáře tady spíš odrazují.

Nebojte se a klidně vyražte vlakem není to tak hororové jak píší já byla velmi spokojená nejsem žádná princezna a tak vše bylo v normě slušného cestování a za zpoždění kompenzace pulku nazpět tak proč si ztěžovat každá sranda něco stojí já cestovala dříve autem a už nikdy ve vlaku si dám pivečko a pak si lehnu co víc si přát. Doporučuji.

Mirko, děkuju za komentář, ústně slyším od lidí samou chválu a tak mě tady ty recenze docela zaskočily. Asi se rozhodneme pro vlak.

Nevite kdy uz budou prodavat ty jizdenky do chorvatska?

Jízdenky budou v prodeji až začátkem března 2022.

Kdy začnete prodávat jízdenky do Chorvatska ? Je 7.3.2022...

Dobrý den, pořád nic?

Jízdenky v prodeji 😀

My byli v roce 2020 a vše v pohodě.Zpoždění asi jen cca 30 min.Návazné autobusy bez problémů.Jediny maly nedostatek,byl nepořádek k ránu na WC,a nebyl papír.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Cestujete do Chorvatska autem? Poradíme, co nezapomenout

0

Jak naplánovat dovolenou tak, aby vše do puntíku vyšlo, ale také jak co nejrychleji vyřešit případné komplikace jako rozbité auto nebo nemoc.

 

Popáleniny kůže od slunce - návod na zmírnění spálenin

0

V tomto článku naleznete ty nejlepší rady a tipy ✅ na zmírnění příznaků spálené kůže 🍅, která vzniká dlouhým pobytem na slunci. V létě se jednou...

 

Dovolená v Chorvatsku a covid - podmínky vstupu (očkování a testy)

0

Aktuální informace o EU digitálním pasu a cestě do Chorvatska. Nezůstaňte stát na hranicích. Víme, jak se snadno přizpůsobit novým podmínkám.

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE

Vlož email a nech si zasílat čerstvé návody, recenze a další zajímavosti