ZAJÍMAVOSTI

Mapa koronaviru v Česku online a aktuálně – počet nakažených

Komentáře

Good text for people in czech.
Thank you.

No, hlavně, že jste napsal nic neříkající komentář pro Čechy v angličtině

Aktualizujte počet nakažených pro Prahu a kraje z dnešního rána na celkový součet 904.

Vůbec nerozumím tomu, proč na mapě nejsou vyznačena konkrétní místa, kde se to vyskytlo. Lidé by byli obezřetnější. Koho chrání to, že se napíše " v kraji je 15 případů". Ale kde? Většinou to bývá nákaza ve skupině a vztahuje se na konkrétní obec, nebo město. U Prahy je také uvedeno, kolik je tam případů nákazy.Tahle anonimita nahrává nezodpovědným, kteří si myslí, že se jich to netýká. Kdyby se vyznačila konkrétní ohniska nákazy, domnívám se, že by to byla lepší ochrana občanů, než hadrové roušky.

Každý den k nám pendleři dováží koronavirus. Kdy to vláda pochopí?

To je pravda, hranice denně překračují tisíce lidí sem tam za prací. Ta karanténa je nedokonalá. Setkal jsem se s pendlerem , který mi řekl, že jich se karanténa netýká, že mají výjimku. Takže my ostatní musíme z práce domů a pendleři z Německa a Rakouska běhají po městě.

Souhlasím s Jirkou v14:03 hod. PROČ mi všichni normální máme doplácet na sobeckost a nezodpovědnost lidí, kteří MUSELI jet do rizikových oblastí
(aby byli IN, že lyžovali v Itálii)a proč stát nepřijal dříve opatření tomu cestování zabránit, když riziko bylo velké v zavlečení k nám? Teď kvůli jedné d....í rodině, která se vrátila z lyžování a vesele nerespektovala hygienické nařízení, musíme být odříznuti od zbytku republiky a být zavřeni jak prašivý psi, konkrétně Uničovsko a jaký je čeká postih ? Žádný!!! že, ale nás teď bude každý jen výrazně omezovat v našem životě. Když bych chtěl ven na procházku, i mimo lidi, nemůžu protože budu trestán a jim ? O nemožnosti chodit do zaměstnání mimo město, nemluvím!!!

Také bych rád věděl, ve které části Prahy je kolik lidí v karanténě!

Stále poslouchám, kolik lidí porušuje karanténu a tytyty. Vždyť tady jde o životy lidí, porušení tohoto nařízení, ve vyhlášení nouzového stavu, by měl být trestný čin
podobný rabování. U nás se pořád jenom žvaní, politici nejprve vylezli bez roušek, pak s papírovými a teď mají všichni respirátory třídy F3. A lidé buďte v klidu, nic se neděje. My to nějak přežijeme, vždyť jsme češi.

počet nakažených v konkrétní obci by se dal zjistit dotazem podle zákona 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

Kdyby nebylo sebestředných, nelidských demn-tních lyžarů, bylo by zde možná jen 1/5 nakažených a kdyby pendleři dodržovali ochranu, číslo by se ještě zmenšilo, zbytek je od cizinců kteří byli vpuštěni a nebo se do ČR nějak dostali.

Teď sleduji pořad na čt 24, kde ukázali průběh nemocí v Izraeli. Nejen, že je k dispozici přesné místo, kde jsou nakažení, ale dokonce je jmenují a popisují s kým se stýkali. A nikdo je nelynčuje. Budu se opakovat, největší ochrana obyvatel bude, že budou vědět, kde ta nákaza je, kdo je nakažený a tomu se vyhybat! To je trasování. Tomu říkám ochrana obyvatel. Nechat chodit nemocné mezi ostatními jen proto, abych ochránil nemocné, to mi připadá neskutečné. Chránit by se měli lidé, kteří jsou, zatím, zdraví.
A všichni jsou si vědomi, že ti nemocní, které nakazili lyžaři z Itálie, za to nemohou.

Dnes v 8h50 je 1775 pozitivních pacientů. V součtu počtu pozitivních na mapě krajů je součet 1350 pacientů. Ptám se kde je těch chybějících 425 případů. Pravděpodobně se ubírá v Praze nebo v pohraničí, kde jezdí pendleři. A žádného žurnalistu to nezajímá ve kterém kraji je zamořeno. Poprvé se součty z map rozešly 19.3. Praha měla 18.3. večer 181 případů a ráno 19.3. jen 121(o 60 méně). Přitom právě 19.3. byl inkubační den návštěvníků fotbalového utkání Slavia - Sparta (19.970 fandů). Když nám zkreslují data z krajů, tak nemusí být pravda ani celkový počet infikovaných v rámci celé ČR. Co vi žurnalisté spíte?

Souhlasím s Jirkou z Prahy,též jsem to počítala a s mapou ta čísla nesouhlasí a nechápu proč umírají lidi,když taxikáři lék zabral,proč ho nedostane každý, kdo je ohrožen na životě.Zdá se mi to nespravedlivé.

Proč radíte lékařům.Ti ví, podle možnosti rozhodnou.

Chce to klid a nohy v teple

Pořád nechápu jednu věc, proč se neuvádí konkrétní místa nákazy. Na Slovensku uvádí vesnice i osady, kde je nákaza. U nás po velkých peripetiích se uvede okres. Ale okres je široký pojem s velkým počtem obyvatel. Nevím čeho se politici bojí, oni to ví tak si dají pozor. Ale to musí vědět všichni. Nikde, kde se to zveřejňuje, nikdo nikomu neublížil. Pořád nechápu, proč se chrání nemocní (proti komu) a zdraví nedostávají informace. Doufám, že se brzy rozjede aplikace na Mapy.cz.

jsou ve vyfouknutém cigaretovém kouři stopy po koronaviru u nositele infekce a může se tím nakazit člověk na 1 až 3metry?

A ještě jedna věc mě trápí. Lékaři a sestry pracující v SRN si stěžují na komplikace a tvrdí, že v Německu se bez nich neobejdou. Ale proboha, co dělají v Německu, proč nepomáhají v této situaci u nás ? Předpokládám, že všichni v SRN nevystudovali a šli tam jen za ziskem. Nechápu, proč mohou pendlovat. Je to stejný problém jako dělník pracující v cizině, ale ten tam musí zůstat. Každý "zlatokop" by nyní měl mít stejné podmínky.

Největší a nejhorší zlo jsou po vládě sdělovací prostředky, které dělají ze všeho velikou bublinu.Vláda se chová hodně nezodpovědně k ekonomice ČR.
Až pomine "Pandemie" budeme nejchudším státem světa.
Taková hysterie a vytváření zastrašovacích metod to nikam nevede.
Konečně vláda jen práská bičem a zakazuje, ale až nebudou mít s té hromady našich peněz co rozkrádat.To bude největší trest kam nás jejich pravidla dostala.Na komunisty nadávali, ale zadlužování státu špatným hospodařením stále roste.Lidé probuďte se.Konec s takovou vládou.

Z většinou z vás souhlasím .Jsem Pražák kde a kolik lidí je okolo nás nakažených nevíme a to z nás spousta bydlí v panelácích.
No problém bude asi v legislativě nebo v něčích hlavách a taky trošku toho malého českého přizdisráčství některých našich politiků všeobecně.
No a naše slavná Justice no tak to je vůbec dílo a korunu tomu dávají ústavní soudci a jejich školení o nezákonném jednání vlády v různých článcích.
Zajímalo by mne kdyby jsme je svlékly s talárů a dali jim krumpáče a lopaty aby kopali masové hroby kdyby se na to naše vláda vykašlala jako ty experti v okolních zemích směrem na západ.
Zajímalo by mne kam by dali třeba 150000 mrtvých na našich ucaprcaných hřbitůvkách kdyby se to bývalo vymklo ty hlídači demokracie práva.
Můžeme být rádi přátelé ,že tato země už nezná pojem a výkon
CIVILNÍHO STANNÉHO PRÁVA ,,,,,
At naše vláda jednala nezákonně nebo zákonně na půl je mne úplně fuk ale jednala správně k dané situaci soudit je můžeme potom až udělají svojí práci oni to moc dobře vědí.
Vadit to může akorát takovým imbecilům jako je pan Minář z Milionu chvilek,blafalům z ODS a nebo nic neříkajícím poslancům z TOP09 ,,,,,
Mám dojem ,že naše justice si svoji nezávislost jak je v Čechách zvykem pokroutila na to ,že si může dělat zase opět co chce jako před rokem 1989
NEJSEM KOMUNISTA ANI NACIONALISTA ANI FAŠISTA JSEM NASRANÝ ČECH

Jak to bude vypadat v hotely po 25.5 s ubytováním a stravováním,nikde se to nemohu dozvědět a nic se nepíše

S tím uvolňováním bych počkal . Všude v okolních státech a na světě je nákazy plno ,ale u nás se musí rychle vše uvolnit ,že ? Chci se nechat otestovat ale nemohu protože nemám peníze ! A nejvíce kdo kritizuje je opozice která místo toho aby pomáhala vládě , tak jen kecá !!! Opatření by měla být tvrdší . Myslím si že tu nejde o lidi a zdraví ale jen o peníze bohatých !!!

Ggh

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost