ZPRÁVY A POLITIKA

Kde se nechat otestovat na COVID-19 a kdo si musí test zaplatit sám

Rychlotesty na COVID-19

Zdravotníci mají dostupné vlastní rychlotesty na nemoc COVID-19, nicméně v prodeji jsou i domácí ambulantní sady, díky kterým se můžete otestovat sami. Jedny z testů hodlá dovážet a prodávat společnost Alza, ale v době psaní článku (aktualizace 14.4.) ještě nebyly dostupné. Souprava dovede odhalit infekci mezi 2. a 5. dnem od počátku příznaků. Detekuje protilátky COVID-19 lgM/lgG (tyto látky detekuje v lidské plazmě, séru nebo krvi). Sada má výsledky již po 3 minutách.

V prodeji jsou také testy Singclean COVID-19, které fungují podobně jako výše zmíněný test. Jsou certifikované v Nizozemsku. Měly by být spolehlivé. Testy jsou vyhodnocené do 15 minut. Využití je u osob s podezřením na koronavir, ale také jako ověření při uzdravování. Cena se pohybuje kolem 480 Kč.

Koronavirus aktuálně v česku: koronavirus.mzcr.cz

Veškeré informace ohledně koronaviru v ČR najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví České republiky. Denně se stránky aktualizují o nové poznatky.

Proti koronaviru lze také skutečně bojovat prostřednictvím videohry – zkusíte pomoci vědců, aby našli lék na COVID-19 v co nejkratší době?

Jak ovlivní koronavirus turistický ruch a výběr dovolené

Zdroj: koronavirus.mzcr.cz

Komentáře

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost