ZPRÁVY A POLITIKA

Kolik je nemocných na koronavirus aktuálně v Česku

I když s novým coronavirem je spojena panika a spoustu stresu, je důležité si připomenout čísla úspěšně vyléčených osob po celém světě. Aktuálně je známo přes 170 000 nakažených, ze kterých se již téměř polovina úspěšně zotavila. Počet zemřelých zatím přesáhl hranici 6500.

Když si to spočítáme, tak se nejedná ani o 4% nakažených. Ve většině případů se jednalo o seniory a chronicky nemocné s oslabenou imunitou. Současná nařízení vlády mají především zabránit šíření této nemoci, což se třeba v Itálii nepodařilo.

KoronavirusFoto: Internet

Korona virus online, nakažený taxikář Praha, smrtnost v Česku

V České republice jsou aktuálně dva taxikáři ve velmi vážném stavu nákazy koronavirem. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha jsou oba muži na jednotce intenzivní péče, nicméně dle mluvčích nemocnic je i přes svoji závažnost stav obou pacientů stabilizovaný.

Do dnešního dne nepodlehl nákaze nového viru COVID-19 jediný český občan. Jak bylo zmíněno, nejvíce ohroženou skupinou jsou senioři ve věku 75 let a starší. U nich může být riziko úmrtí až okolo 15%. U většiny populace ve věku od 0 – 55 let je riziko smrti nižší než 1%.

Počet nakažených se pravděpodobně bude i nadále zvyšovat. Každopádně je pro tuto chvíli nejdůležitější ohleduplnost všech občanů, a to zejména těch, kteří se vrátili z rizikových oblastí. Tito občané by měli strávit 14 dní v domácí karanténě (hodně tomu napomůže projekt chytrá karanténa), protože inkubační doba nákazy trvá mezi 7 – 14 dni. Nicméně už během prvního týdne mohou šířit tito lidé nákazu na ostatní. Důležité jsou roušky: je celá řada iniciativ, které zajišťují roušky pro seniory, ale i nemocnice.

16. 3. 2020 V ČR se vyléčili první tři pacienti nakažení koronavirem. Jedná se o tři pacienty nemocnice Ústí nad Labem, kteří patřili mezi první nakažené. Šlo o pacienty z Děčínska.

Dne 22. 3. 2020 byla oznámena první oběť koronaviru - stal se jím pacient z Prahy, jenž byl hospitalizován v Nemocinici Na Bulovce.

24. 3. 2020 zemřel druhý pacient nakažený koronavirem. Jednalo se o 45letého pacienta havířovské nemocnice, který se léčil s rakovinou.

COVID současná situaceFoto: Internet

Nyní se podívejte na seznam vyšetřujících laboratoří

Komentáře

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost