FINANCE

Paušální daň pro živnostníky - co to je a jak se k ní přihlásit

Komentáře

Mohu si v paušální pladbě daní v podnikání zadat navrácení zaplacené DPH příklad koupím auto v hotovosti mohu si odečíst daně z koupě?

Myslím si, že určitě ne. Jednou z podmínek této daně je neuplatňování žádných daňových výhod. Navíc pokud spadáte do povinné platby DPH, tak neplníte podmínky pro vstup do této paušální daně = příjem max milion

Uvádíte: Budete mít klid od případných kontrol z finančního úřadu.

Myslím, že nebudu - je zde podmínka limitu 1 mil Kč. Jak FU ověří, že jsem ho nepřekročil? Musím tedy evidovat své příjmy a FU musí provádět kontroly, jinak by tato podmínka nedávala smysl.
Ze stejného důvodu neplatí bod: Můžou vás čekat potíže se získáním hypotéky nebo úvěru - nebude mít totiž jak doložit své příjmy. Své příjmy musím evidovat, jinak bych nevěděl, že splňuji jednu ze základní podmínek. Tuto evidenci mohu předložit bance.

Bohužel tak jednoduché to není, mnoho OSVČ například neví, že pokud mají navíc příjem z pronájmu a i když celkové nedosáhnou obratu 1 mil, nemohou tu možnost využít. Toto se nikde napsalo. Je to informace přímo z finančního úřadu a doplňuji co mi řekli, neznalost zákona neomlouvá.

když během roku 2021 přeruším živnost / kde platím paušální daň/a následně se nechám zaměstnat, tak nemusím podávat daňové přiznání za rok 2021?

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE

Vlož email a nech si zasílat čerstvé návody, recenze a další zajímavosti